VIDEO Zpěvák Vojta Dyk vyzval veřejnost k občanskému neklidu a už je tu odveta

29.10.2016 16:30

Aktivistka Jordanka Jirásková, která se spolu s europoslancem Tomášem Zdechovským (KDU-ČSL) a dalšími lidmi angažuje v norském případě rodiny Michalákových, poslala vzkaz slavnému herci a zpěvákovi Vojtěchu Dykovi. Tropí si z něj žerty kvůli prohlášení umělců, kteří vyzvali občany k občanskému neklidu, Hercům se totiž nelíbí, jak nás prezident Zeman táhne na Východ.

VIDEO Zpěvák Vojta Dyk vyzval veřejnost k občanskému neklidu a už je tu odveta
Foto: archív autora
Popisek: Čína, ilustrace

„Naše svobody jsou už delší dobu ohrožovány politickou mocí. Nejvyšší ústavní činitelé v dopise čtyř slibují oddanost čínské republice. Čínská vláda povýšeně reaguje, že po slovech musí následovat činy. Tato hanba nás vrací do minulosti. K obratu republiky na Východ nemá vedení státu mandát,“ píše se v prohlášení. Text před několika dny pronesli herec a zpěvák Vojtěch Dyk a prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška na videu.

Prohlášení herců vzbudilo pozornost. Na sociálních sítích se objevily jak pochvalné reakce, tak reakce k umělcům velmi kritické. Do druhé skupiny patří i krátký vzkaz Jordanky Jiráskové, která postoj Vojtěcha Dyka jasně ironizuje.

„Vážení spoluobčané, jsem velmi znepokojena. Mám totiž důvodné podezření, že Vojta Dyk nosí trenýrky vyrobené v Číně. Proto tě vyzývám Vojto Dyku, sundej trenýrky a vypni plyn, který jde do České republiky z Ruska, z Hulvátova,“ vzkázala českému herci na sociální síti aktivistka.

Před pár hodinami také lidem oznámila, že se cítí velmi neklidně a přemýšlí, co s tím provede. „Jsem hrozně neklidná. Možná bych si měla pustit něco inteligentního – amerického... třeba Mladí a neklidní, ale já si pustila film z Hulvátova,“ sdělila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…