VIDEO z bezpečnostních kamer: Krvavý útok v Londýně. Policie hledá útočníka s brokovnicí

10.09.2016 8:50

Londýnská policie zveřejnila záběry z bezpečnostních kamer, které zachytily maskovaného střelce pálícího do náhodných kolemjdoucích na ulici. Při jeho běsnění byli zraněni dva lidé.

VIDEO z bezpečnostních kamer: Krvavý útok v Londýně. Policie hledá útočníka s brokovnicí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jedna z věží Tower Bridge
reklama

K incidentu došlo již 12. května tohoto roku v klidné londýnské rezidenční čtvrti Brixton na jihu metropole. Záběry z bezpečnostních kamer byly zveřejněny ale až v těchto dnech s prosbou policie o pomoc při získávání informací k dopadení útočníků. Jak dodává britský Independent, útok se odehrál za bílého dne v lokalitě, v níž se pohybuje velké množství školáků.

Záběry z kamer ukazují tři muže v černém oblečení a kuklách. Jeden z nich vyběhne na ulici a začne pálit z brokovnice do náhodných lidí.

První cílem útočníka je 21letý muž stojící na protilehlém chodníku. Mladík v bílé košili a modrých džínách po zásahu nejprve padne na zem za jedno ze zaparkovaných vozidel, po chvíli se s problémy zvedá na nohy a utíká pryč.

Druhá z bezpečnostních kamer o něco později zabírá střelce, který nasedá na kolo opřené o zídku. Na dalším záběru už projíždí jinou ulicí, následován komplici, a tady mu cestu zkříží 16letý mladík. Střelec bez zaváhání namíří zbraň a pálí.

Metropolitní policie ke zveřejněným záběrům uvedla, že během incidentu byli zraněni dva lidé. Muži – na záběrech v bílé košili – zásah z brokovnice prorazil plíce a vážně poškodil průdušnici. Mladší oběť útoku byla zasažena do ramene.

  • Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný, Moravec, blbec? Covidová bomba na TV Nova: Vážné věci se vyvalily

8:54 Železný, Moravec, blbec? Covidová bomba na TV Nova: Vážné věci se vyvalily

I po omluvě moderátora Petra Suchoně, který dle svých slov příliš emocionálně tlačil na prezidenta Č…