VÍME PRVNÍ Miroslav Šlouf bude v neděli hostem Otázek Václava Moravce

18. 9. 2013 9:12

Hodně velký rozruch kolem pražské kandidátky SPOZ způsobila původní nominace, v níž se jako lídr objevil lobbista Miroslav Šlouf, jehož jméno však později celorepublikové vedení strany z kandidátky vyškrtlo. Právě tohoto kontroverzního muže si podle důvěryhodného zdroje ze Šloufova okolí zve Česká televize do nejbližšího vysílání Otázek Václava Moravce.

VÍME PRVNÍ Miroslav Šlouf bude v neděli hostem Otázek Václava Moravce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Šlouf

Anketa

Kterou stranu budete volit? Ptáme se mezi 16.- 22. zářím

19%
20%
5%
5%
1%
hlasovalo: 176652 lidí

Pro praní špinavého prádla zemanovců ve veřejnoprávním prostoru se pět týdnů před volbami rozhodla Česká televize. Do nejbližších Otázek Václava Moravce si jako hosta zve Miroslava Šloufa, který vede válku s vedením SPOZ. Informaci o lobbistově účasti ve vysílání ČT sdělil pro ParlamentníListy.cz důvěryhodný zdroj ze Šloufova okolí. Spor se rozpoutal poté, co mimořádná konference pražské organizace zvolila za lídra kandidátky právě tohoto kontroverzního lobbistu, ale celorepublikové vedení strany ho z ní vyškrtlo.

Miroslav Šlouf a pražské předsednictvo strany vyslalo celorepublikovému vedení SPOZ výzvu, aby kandidátku vrátilo do původní podoby, jinak… Výhrůžka ale konkretizována nebyla, určitě by se však nejednalo o soudní žalobu. Později se pražské vedení SPOZ pokusilo o smír návrhem, že když předseda strany Zbyněk Štengl podepíše původní kandidátku se Šloufem na prvním a současným předsedou pražských zemanovců Vladimírem Hönigem na druhém místě, tak Miroslav Šlouf z kandidátky sám odstoupí

Bývalý předseda SPOZ a nynější prezidentský kancléř Vratislav Mynář však jakékoli zásahy do už schválených kandidátek popřel s výjimkou Plzeňského kraje, odkud dosavadní lídr odstoupil. Kandidátku SPOZ tak v Praze povede ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák. Termín pro odevzdání kandidátek vypršel v úterý v 16 hodin, ale SPOZ tu svou odevzdala už v pondělí.

Může však ještě dojít na Šloufovu výhrůžku, že někteří nominovaní kandidátku opustí na protest proti tomu, že ji vedení SPOZ tak výrazně pozměnilo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jih
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

21:27 „Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl staronový předseda ODS Petr Fiala. Prozradil, jak chc…