VÍME PRVNÍ Podřezat Zemana jako svini? Langa z Jesenice zařízla ODS. Už není členem strany

29. 5. 2019 20:12

Podřezat Zemana jako svini. Slova, kterými se zapsal do dějin do té doby zcela neznámý předseda místní organizace ODS ze středočeské obce Jesenice Martin Lang. Strana původně avizovala, že jí postačuje Langova omluva. Nakonec ale podle zdroje ParlamentníchListů.cz ve středu odpoledne Výkonná rada ODS rozhodla o vyloučení komunálníka.

VÍME PRVNÍ Podřezat Zemana jako svini? Langa z Jesenice zařízla ODS. Už není členem strany
Foto: Repro Raptor TV
Popisek: Rozhovor s radním Martinem Langem v Raptor TV
reklama

„Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini.“ Výzva k brutálnímu zavraždění prezidenta republiky připoutala k Občanské demokratické straně pozornost, o kterou Petr Fiala nejspíš nestál.

„Debilní senilní bolševik Zeman se rozhodl zákon podepsat a je třeba ho zabít též. Ideálně takovou zrůdu podřezat, jako přestárlou svini a nechat vykrvit a poté spálit,“ psal komunální politik ze středních Čech dále. Důvodem jeho radikálního postoje je podle něj to, že „pokud se nelze dovolat jinak práva, je nutné takové zlo vybíjet, je nutné nositelům takového zla uřezávat hlavy a pálit sračky, co z nich zbydou.“

Důvodem této verbální hysterie, v českých podmínkách zcela nevídané, byl prezidentův podpis pod zákonem o zdanění církevních restitucí. Ještě více zarazilo, že Lang si za svými ostrými slovy stál a po dotazech novinářů je zopakoval.

Vyvolal tím slušný rozruch, výzvy k vraždění oponentů přece jen nejsou v naší politické kultuře zvykem. Strana, která nedávno za použití termínu „židovské transporty“ vyloučila poslance Václava Klause, ale nyní svého člena nejprve podržela.

„Pokud se pan Lang omluvil a ještě k tomu rezignoval na post předsedy, tak ani není co komentovat. Každý někdy udělá chybu a je dobře, když si ji uvědomí a omluví se,“ řekla poté, co Lang nebyl ze strany vyloučen, první místopředsedkyně Alexandra Udženija.

Ve středu odpoledne ale jednala Výkonná rada ODS. A podle informací, které ParlamentníListy.cz získaly, se rozhodla Martina Langa ze strany vyloučit.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný, Moravec, blbec? Covidová bomba na TV Nova: Vážné věci se vyvalily

8:54 Železný, Moravec, blbec? Covidová bomba na TV Nova: Vážné věci se vyvalily

I po omluvě moderátora Petra Suchoně, který dle svých slov příliš emocionálně tlačil na prezidenta Č…