VÍME PRVNÍ Šéfem ČSSD v Praze bude poslanec a náměstek Dolínek. Ministr Ludvík se dekuje

21.11.2017 13:24

Ačkoli se volba šéfa pražské sociální demokracie uskuteční zřejmě až na začátku příštího roku, ParlamentníListy.cz už nyní získaly řadu indicií o tom, jak "volba" dopadne.

VÍME PRVNÍ Šéfem ČSSD v Praze bude poslanec a náměstek Dolínek. Ministr Ludvík se dekuje
Foto: archiv
Popisek: Petr Dolínek ČSSD
reklama

Podle několika našich zdrojů, které patří do nejvyššího vedení socdem, volba na Petra Dolínka padla už v minulosti. „Je to tak. Nyní se sice budou scházet místní a další organizace, ale je jasné, že Dolas (Dolínek, pozn. red.) vyhoví a Poche ho tam bude mít," uvedly shodně.

Pozice předsedy pražské ČSSD je ovšem marginální a navenek nenápadná. Klíčový souboj se tak uskuteční především o pořadí na kandidátkách na magistrát. Sociální demokracie, která v Praze u sněmovních voleb propadla, totiž bude bojovat o holou existenci a je jasné, že do zastupitelstva dostane maximálně dva své politiky. Pokud vůbec.

„Řeší se jména. Jaké lídři jsou zvažováni pouze tři: Dolínek, Ropková a Kaucký. Nikoho dalšího tam nechtějí pustit," uvedl další náš zdroj.

Otázkou také zůstává, co bude se současným předsedou Prahy Ludvíkem. Ten podle našich informací "mizí" z Prahy 13 na Prahu 9. Pokud se tak stane, je podle našich informací „do roka a do dne mrtvá" tamní šéfka ČSSD Marcela Dudková. „Marcela si to nepřipouští, ale udělá tímto chybu," vypověděl člen ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…