VÍME PRVNÍ To je darda! Kníže dokončil činžák v centru Prahy. Prodává byty 2+1 po 15 milionech

04.09.2019 17:17

Projekt obytného domu s podzemní garáží, jehož investorem je známá tvář české politiky a strany TOP 09 Karel Schwarzenberg, je zřejmě čerstvě dokončen. V nabídce realitních kanceláří se totiž objevily nabídky na prodej bytů v tomto objektu za skutečně „knížecí ceny“. Za celkem padesátimetrový byt 2+1 s dvacetimetrovým balkonem totiž kupec bude muset zaplatit celkem 15 milionů korun.

VÍME PRVNÍ To je darda! Kníže dokončil činžák v centru Prahy. Prodává byty 2+1 po 15 milionech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg je známá tvář české politiky, pravicové, konzervativní partaje TOP 09 a někdejší blízký spolupracovník prvního českého polistopadového prezidenta Václava Havla. A jak byla naše redakce upozorněna, nově i vlastník čerstvě postaveného činžovního domu v Ostrovní ulici v centru Prahy.

V něm Schwarzenberg nabízí byty ke koupi za ceny přesahující možnosti běžných smrtelníků. Za bratru lidových 15 milionů korun je tak v jeho objektu k mání například byt s dispozicemi 2+1 a podlahovou plochou 50 metrů čtverečních (plus místo na stání v podzemní garáží a celkem dvacetimetrová terasa). Alespoň tyto informace lze najít v nabídce českých realitních kanceláří.    

„Komorní projekt Ostrovní se nachází v samém srdci historické Prahy. V novostavbě je 8 luxusních bytů s možností vlastního podzemního parkování. Cely projekt je zcela nově postaven včetně 21 podzemních parkovacích míst,“ uvádí nabídka realitního portálu s tím, že kolaudace objektu již proběhla.

Foto: snímek obrazovky pořízený z nabídky realitní kanceláře

„Celkové investiční náklady jsou kolem sta milionů korun,“ prozradil portálu Blesk.cz v souvislosti se stavbou domu před rokem sám Schwarzenberg. Pozemky, na kterých objekt nechal postavit, získal Schwarzenberg podle Blesku v roce 2003 v restituci. „Ty pozemky vlastní naše rodina od poloviny 19. století, kdy byly součástí dědictví od Vratislavů,“ upřesnil. Od počátku dle svých slov počítal s výstavbou nájemních bytů. Objekt v Ostrovní ulici má být dle Schwarzenberga posledním domem, který v Praze postaví, jelikož další pozemky v hlavním městě již prý nemá.

V přepočtu činí cena jednoho čtverečního metru v anoncovaném bytě Schwarzenbergova projektu přibližně 300 tisíc korun: tedy zhruba cenu jednoho nového levnějšího osobního vozu.

Foto: snímek obrazovky pořízený z nabídky realitní kanceláře

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zločinné migranty pryč? Smáznuto. Kvůli ANO. Od Klause ml. padlo toto

8:02 Zločinné migranty pryč? Smáznuto. Kvůli ANO. Od Klause ml. padlo toto

Poslankyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková vystoupila v Poslanecké sněmovně s varováním…