VV doplatily na hříchy ostatních. Třeba na zkorumpovanou ODS, říká Pačes na Frekvenci 1

08.04.2012 17:42

Hostem pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl v neděli biochemik Václav Pačes. Podle něj se lidé v Česku mají dobře, ale on sám kritizuje hlavně ODS a to, jaký způsobem je strana zkorumpovaná. I na to doplatily Věci veřejné.

VV doplatily na hříchy ostatních. Třeba na zkorumpovanou ODS, říká Pačes na Frekvenci 1
Foto: Ondřej Vaněk
Popisek: Václav Pačes

Pačes se pozastavil nad současnou vládní krizí. „Říkal jsem si: Sakra, co to tam ty lidi zase dělají? Vždyť ta nestabilita povede k zase další nedůvěře. Nakonec to může vést k tak velké frustraci, že lidé mohou vyjít do ulic,“ myslí si. Pačes navíc dodal, že tento stav vede také k demoralizaci obyvatel.

Hádavost Čechů ovlivňují geny

Profesor naprosto odmítá tvrzení některých lidí, že za minulého režimu bylo lépe. „Jakékoli srovnání s tou dobou před rokem 1990 přináší uspokojení,“ uvedl s tím, že on osobně je za současný stav rád. „Není to tragédie,“ dodal. Přesto nespokojenosti rozumí. Pačes prohlásil, že jeho generace je stále zvyklá, že ji někdo řídí, a i proto Čechy více jakákoli nestabilita znervózňuje.

Důvody toho, proč v Česku stále vznikají nové krize, hledá Pačes i jinde. „Říkám si, jestli ty geny, které nepochybně v národnostech a rasách jsou jiné, neovlivňují také chování národů,“ uvažuje. Podle Pačese by to mohlo být tak, že Češi jsou hodně hádaví. Například za První republiky, která je často dávána za vzor, byly hádky v politice také takové.

Současný stav, který v naší politice vládne, by se Podle Pačese neměl svalovat pouze na Věci veřejné. „Pro mě je nejhorší ODS. To je symbol korupce,“ prohlásil. „Oni si za svého místopředsedu zvolili pana Drobila, který měl být už dávno v teplákách,“ vysvětlil.

Ani VV se však kritice nevyhnuly. „Určitě je ta paní Kočí šílená. To není normální, už jen to, jak mluvila,“ řekl Pačes. Dodal, že by se měla nechat vyšetřit psychiatrem. „Pan Bárta si se svými penězi mohl dělat, co chtěl,“ zastal se faktického lídra VV. Véčka se podle něj stala hromosvodem korupce jiných stran.


 

Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zločinné migranty pryč? Smáznuto. Kvůli ANO. Od Klause ml. padlo toto

8:02 Zločinné migranty pryč? Smáznuto. Kvůli ANO. Od Klause ml. padlo toto

Poslankyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková vystoupila v Poslanecké sněmovně s varováním…