VV doplatily na hříchy ostatních. Třeba na zkorumpovanou ODS, říká Pačes na Frekvenci 1

08.04.2012 17:42 | Zprávy
autor: joh

Hostem pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl v neděli biochemik Václav Pačes. Podle něj se lidé v Česku mají dobře, ale on sám kritizuje hlavně ODS a to, jaký způsobem je strana zkorumpovaná. I na to doplatily Věci veřejné.

VV doplatily na hříchy ostatních. Třeba na zkorumpovanou ODS, říká Pačes na Frekvenci 1
Foto: Ondřej Vaněk
Popisek: Václav Pačes

Pačes se pozastavil nad současnou vládní krizí. „Říkal jsem si: Sakra, co to tam ty lidi zase dělají? Vždyť ta nestabilita povede k zase další nedůvěře. Nakonec to může vést k tak velké frustraci, že lidé mohou vyjít do ulic,“ myslí si. Pačes navíc dodal, že tento stav vede také k demoralizaci obyvatel.

Hádavost Čechů ovlivňují geny

Profesor naprosto odmítá tvrzení některých lidí, že za minulého režimu bylo lépe. „Jakékoli srovnání s tou dobou před rokem 1990 přináší uspokojení,“ uvedl s tím, že on osobně je za současný stav rád. „Není to tragédie,“ dodal. Přesto nespokojenosti rozumí. Pačes prohlásil, že jeho generace je stále zvyklá, že ji někdo řídí, a i proto Čechy více jakákoli nestabilita znervózňuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

7:30 Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

Aktivista, influencer a také zaměstnanec Ministerstva životního prostředí ČR František Kubásek vyraz…