VV podaly trestní oznámení kvůli prodejům státních zásob obilí

20.03.2013 13:18 | Zprávy

Věci veřejné podávají trestní oznámení na zástupce Agrofertu, Správy státních hmotných rezerv a Ministerstva průmyslu a obchodu v souvislosti s údajně spekulativním rozprodáváním státních zásob obilí v roce 2010. Na tiskové konferenci to dnes řekl předseda VV Vít Bárta s tím, že stát tehdy obilí prodával za cenu poloviční než byla cena tržní.

VV podaly trestní oznámení kvůli prodejům státních zásob obilí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Věcí veřejných

Agrofert, na který Bárta útočí pravidelně, podle něj na transakcích získal okolo 200 milionů korun.

První pokus neuspěl

Trestní oznámení je podle Bárty podáno pro podezření na trestné činy porušování povinností při správě cizího majetku, zneužití pravomoci úřední osoby a zneužití informací v obchodním styku. Tržní cena obilí v roce 2010 byla podle šéfa VV 4800 korun za tunu, stát ho prý prodával za 2400 korun.

O věci se prý VV dozvěděly až v roce 2011 od poškozených malých a středních zemědělců, kteří byli z transakcí vyloučeni. Už tehdy se prý obrátily na policii, ale bez výsledku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

6:55 Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

AKTUALIZUJEME Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát na předvolebn…