VZP prošla rozsáhlou finanční kontrolou. Výsledek? Bez sebemenšího pochybení!

27.11.2014 14:17

Na výbornou dopadla nedávno ukončená rozsáhlá kontrola, kterou ve Všeobecné zdravotní pojišťovně provedl Finanční úřad pro hlavní město Prahu. Výsledky práce nezávislých kontrolorů spadajících pod Ministerstvo financí potvrdily, že ekonomická administrativa VZP je naprosto v souladu s platnou legislativou.

VZP prošla rozsáhlou finanční kontrolou. Výsledek? Bez sebemenšího pochybení!
Foto: Hans Štembera
Popisek: VZP

Kontrola se zaměřila mimo jiné na hospodaření s příjmy z veřejného zdravotního pojištění, na části účetní závěrky, jako jsou výkaz zisku a ztráty (zkráceně výsledkovka) a rozvaha, na daňové přiznání a také na vybrané okruhy související s reklamní a propagační činností VZP.

Finanční úřad po podrobném prostudování tisíců stran podkladů nevytkl Všeobecné zdravotní pojišťovně ani jediné pochybení. U instituce, která má více než tři tisíce zaměstnanců a hospodaří ročně s rozpočtem kolem 150 miliard korun, jde o vynikající výsledek.

Jedním z podnětů, které finanční úředníky do VZP přivedly, byly i výsledky kontroly, kterou ve VZP provedlo v roce 2012 Ministerstvo zdravotnictví. To tehdy vyslovilo mimo jiné i pochyby, zda VZP neporušuje zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Důsledná kontrola finančního úřadu to však teď vyvrátila.

V poslední době jde o několikátou prověrku ze strany státní správy, která pro VZP dopadla na jedničku. Antimonopolní úřad se například zabýval podnětem, zda VZP neporušila zákon při veřejné zakázce na pobyt nemocných dětí u Egejského moře v rámci projektu Mořský koník. I v tomto případě však úřad v polovině září rozhodl, že postup VZP byl zcela v souladu s platnými předpisy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: az

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

17:00 Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

Hrozba bankovní krize se ani po záchraně Credit Suisse z Evropy stále nevytratila a investoři se obá…