Václav Klaus ml. je český Kotleba, udeřilo. Od koho? Znáte ho

19.11.2019 13:00

Senátor Václav Láska, autor neúspěšné ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana, se pustil do zakladatele Trikolóry Václava Klause mladšího a prozradil, jak tento politik roztáčí kola nenávisti.

Václav Klaus ml. je český Kotleba, udeřilo. Od koho? Znáte ho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího
reklama

Václav Láska má za to, že strategie poslance Václava Klause mladšího je poměrně jasná. Na sociálních sítích uráží kdekoho, ale když pak vyrazí mezi lidi a někdo z davu mu jeho útoky oplatí, pečlivě všechno dokumentuje a pokračuje v roztáčení kol nenávisti.

Anketa

,,Míra na Hrad", křičel dav na Miroslava Kalouska. Chcete Kalouska za prezidenta?

4%
96%
hlasovalo: 20337 lidí

„Napadá kohokoli, kdo se mu nelíbí. Aniž by třeba toho člověka osobně znal nebo se s ním potkal. Neštítí se brutálně zaútočit na šestnáctiletého kluka. Lže, kudy chodí. Je-li ze lži usvědčen, dětinsky se odmítá omluvit. Precizně buduje atmosféru nenávisti. A do ní pak vyrazí s vlastním malým dítětem jako štítem. Dostane pár peprných urážek od několika jedinců v davu. Pečlivě vše dokumentuje. A hned zužitkuje na sociálních sítích. Jeho příznivci na verbální urážky několika jedinců reagují výhrůžkami smrtí všem ‚chvilkařům‘. Kolo nenávisti se roztáčí dál,“ zhodnotil chování Václava Klause mladšího senátor Láska.

Problém s Klausem mladším je podle Lásky v tom, že na rozdíl od radikálů, jakými byli Miroslav Sládek, Martin Konvička nebo Tomio Okamura, dokáže Klaus se šířením nenávisti inteligentně pracovat a jde si za svým cílem, přičemž při jeho naplňování se údajně neštítí ničeho. Tak to vidí senátor Václav Láska.

„Obávám se, že i Česko už našlo svého Kotlebu,“ uzavřel varovně s odkazem na předsedu krajně pravicové radikální Lidové strany naše Slovensko Mariana Kotlebu.

Václav Láska kritizuje Václava Klause mladšího

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

4:40 Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle n…