Václav Klaus se pustil do Merkelové jako ještě nikdy: Zastrašuje občany, uráží miliony Němců. Co předvádí je už úplný výsměch

11. 9. 2018 18:06

Slova ostré kritiky od exprezidenta Václava Klause sklízí německá spolková kancléřka Angela Merkelová, která v pondělí uvedla, že Německo v současnosti čelí třem velkým výzvám. A sice zvyšujícímu se pravicovému radikalismu, antisemitismu a násilí ze strany jednotlivých uprchlíků. „Zlehčuje ničivé dopady migrace a uráží miliony Němců,“ uvedl pro Novinky.cz bývalý prezident s tím, že její slova jsou výsměchem a karikaturou dnešní evropské reality.

Václav Klaus se pustil do Merkelové jako ještě nikdy: Zastrašuje občany, uráží miliony Němců. Co předvádí je už úplný výsměch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus
reklama

„Merkelová zneužívá německé historické špatné svědomí, německý antisemitismus, který vedl až k holocaustu a k osvětimským pecím, ke dnešnímu zastrašování občanů,“ vyčítá německé kancléřce bývalý prezident Václav Klaus, kterému se nelíbí, že považuje názory obyčejných lidí za pravicový radikalismus. „Tím uráží miliony Němců,“ míní.

Svými slovy prý navíc velmi podceňuje důsledky migrace. „Popisuje násilné činy, k nimž došlo v poslední době, jako akty jednotlivců a zlehčuje ničivé dopady migrace,“ kritizuje exprezident, podle kterého jsou její vyjádření akorát výsměchem a karikaturou dnešní evropské reality. „Evropští demokraté se s tím nemohou smiřovat,“ zmínil Klaus, který neskrývá svůj příklon k protiimigrační Alternativě pro Německo (AfD).

Původní text ZDE.

Pondělní vyjádření Merkelové navazuje především na nepokoje v saském Chemnitzu kvůli vraždě pětatřicetiletého Němce, ze které jsou podezřelí tři přistěhovalci. Koncem srpna se objevily i protižidovské incidenty, kdy zaútočili maskovaní útočníci na košer restauraci Schalom, přičemž vykřikovali antisemitské urážky jako „Vypadni z Německa, ty židovská svině“ a majitel podniku utrpěl zranění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …