Václav Klaus zahájí státní návštěvu Rakouska

13.11.2012 6:55

Prezident Václav Klaus dnes zahajuje třídenní státní návštěvu Rakouska. Ve Vídni bude jednat se svým protějškem Heinzem Fischerem. Odpoledne se setká s předsedkyní Národní rady (parlamentu) Barbarou Prammerovou a se starostou rakouské metropole Michaelem Häuplem.

Václav Klaus zahájí státní návštěvu Rakouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus podepisoval svou novou knihu Zápisky z nových cest. Podle autora je lepší, obsahuje víc fotografií
reklama

Klaus v závěru svého prezidentského mandátu absolvuje sérii návštěv okolních zemí. V říjnu byl na státní návštěvě Polska, Hrad připravuje také cestu na Slovensko a možná do Maďarska.

Temelín a vzájemné vztahy

Česká republika a Rakousko mají po pádu komunismu v někdejším Československu a po vstupu obou zemí do Evropské unie velmi blízké vztahy. V minulosti je ale zatěžoval spor o výstavbu jaderné elektrárny Temelín a otázka poválečného vysídlení sudetských Němců z Československa.

Podle Klause už Temelín česko-rakouským vztahům nedominuje, porozumění pro odpůrce jaderné elektrárny ale prezident nemá. V sobotním rozhovoru pro rakouský deník Kronen Zeitung dal znovu najevo, že nechápe ostrý rakouský odpor proti jaderné energii. Ten je podle něj spíše hrou politiků a protijaderných aktivistů než skutečným názorem veřejnosti. Pokud jde o poválečnou minulost, míní Klaus, že je třeba ji přijmout a nehrát s ní "současné politické hry".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…