Václav Moravec vylovil z klobouku zcela nové jméno do vlády. Toto ještě nepadlo

29.04.2018 14:05

Nějaký čas se spekulovalo o tom, že novým ministrem zahraničí bude vlivný sociální demokrat a europoslanec Miroslav Poche. Moderátor Václav Moravec však v neděli přišel s novým adeptem na post šéfa české diplomacie. Ministrem zahraničí by se teoreticky mohl stát syn slavného herce.

Václav Moravec vylovil z klobouku zcela nové jméno do vlády. Toto ještě nepadlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Syn Pavla Landovského Jakub
reklama

Moderátor Václav Moravec před kamerami prozradil, že podle informací České televize by se příštím ministrem zahraničí České republiky mohl stát Jakub Landovský, syn herce Pavla Landovského, kamaráda Václava Havla .

Dnes je sociálnědemokratickým náměstkem na ministerstvu obrany. Do této pozice se dostal ještě za časů vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD).

„Já vám nebudu komentovat jakékoli personální otázky,“ odmítl reagovat na Moravcovy úvahy předseda ČSSD Jan Hamáček. Jako nový předseda strany by prý jen přivítal, kdyby se na klíčové posty dostaly nové tváře sociální demokracie.

V médiích se přitom několik dní spekulovalo o tom, že by se příštím ministrem zahraničí mohl stát vlivný sociální demokrat Miroslav Poche, který je však jen těžko přijatelný pro prezidenta Zemana. Např. proto, že Poche v prezidentské kampani jasně podpořil Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…