Václavák se plní, i přes zpoždění vlaků. Rajchlovci připraveni

11.03.2023 13:55 | On-line
autor: nab

Na Václavské náměstí v Praze přicházejí tisíce lidí na další protivládní demonstraci, Česko proti bídě, svolanou politickou stranou PRO, která odstartuje ve 14:00 hod. Protestující oznámí několik požadavků vůči vládě – v oblasti energetiky, svobody slova, zahraniční politiky a bezpečnosti. Na akci dohlížejí desítky policistů.

Václavák se plní, i přes zpoždění vlaků. Rajchlovci připraveni
Foto: Facebook
Popisek: Protivládní demonstrace na Václavském náměstí svolaná politickou stranou PRO pod heslem „Česko proti bídě“

Lidé se nejdříve shromažďovali v hloučcích u pódia v horní části Václavského náměstí, nyní se začíná pomalu plnit až k tramvajovým kolejím. Kvůli nepříznivému počasí a silnému dešti mají vyprodané vlaky zpoždění. 

K lidem na této akci – Česko pro bídě – promluví organizátor akce, předseda strany PRO Jindřich Rajchl, senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, bloger Vidlák alias Daniel Sterzik, profesor Jiří Beran, právník Petr Vacek, právník Tomáš Nielsen, bývalá senátorka Alena Dernerová a další osobnosti.

Protestující přicházejí s požadavky na zestátnění ČEZu a na mírové řešení války na Ukrajině. Václavské náměstí se pomalu zaplňuje. Lidé drží pouze české vlajky, ozývá se pískot a skandování hesel jako „Demisi!“. Zaznívají i výzvy strhnout z budovy Národního muzea ukrajinskou vlajku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nemám slov..., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepermoník , 11.03.2023 14:29:38
Ze slov Fialy, že říkali, že nebude plyn usuzuji, že neví, která bije... Plyn sice je, ale tento týden mi přišlo roční vyúčtování a nestačil jsem se divit. Protože ceny sleduji od roku 2000 - 2001, kdy 1m3 stál 4,55 Kč, období2021 až 2022 již 14,80 Kč, no a loni od března do konce letošního února jsem zacáloval 31.90 Kč/1m3 !!! S hrůzou budu očekávat fakturu příští rok... Takže vy ...., kteří nadáváte na komunisty se probuďte a omluvte se jim, protože za jejich vlády mě plyn stál 0,90Kč/1m3 a 1kWh elektriky 0,24 Kč/1kWh. A to nepřipomínám jiné ceny, na př. potravin a pod. Platí slogan: Zlatí komunisté...

|  8 |  0

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…