Valenta ocenil ministryni Valachovou. Konečně prý někdo něco udělal pro sportovce

30.09.2016 19:42 | Zprávy

Senátor Ivo Valenta má radost z výsledku jednání ministryně Valachové se zástupci českých sportovců. Jsou jím změny ve financování sportu, které přinesou více peněz malým regionálním klubům i sportovním reprezentacím. Jen senátora udivuje, že se ministryně chystá zákon novelizovat jen chvíli poté, co prošla legislativním procesem minulá novela.

Valenta ocenil ministryni Valachovou. Konečně prý někdo něco udělal pro sportovce
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Ivo Valenta na obecním úřadě v Komni

Ministryně školství Kateřina Valachová uspořádala v pátek odpoledne na svém úřadě tiskovou konferenci, na které představila plánovaný zákon o podpoře sportu. Před novináře s ní dorazili i zástupci Národní rady pro sport, například předseda České unie sportu Miroslav Jansta nebo olympijští vítězové Kateřina Neumannová a Jan Železný.

Ministryně informovala, že zástupce sportovců seznámila se svými plány na změny ve financování sportu od roku 2017. „Jsem ráda, že se nám podařilo navýšit prostředky pro sportování dětí a mládeže,“ ocenila. Nově by to měla být až miliarda, což je podle ministryně trojnásobné zvýšení. „Je třeba zajistit, aby více a více dětí sportovalo,“ dodala.

Zásadními změnami je podle Valachové to, že budou moci nově žádat o podporu kluby již od dvanácti členů, doposud to bylo dvacet, a také to, že státní dotace bude moci být nově využita na dopravu sportovců na závody, což doposud nebylo možné.

Dalších sedm set milionů navíc by měly získat sportovní reprezentace České republiky, a to jak seniorské, tak juniorské. Změnou bude to, že budou moci být přímo stanoveni sportovci, kterým je dotace určena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dotace

Můžete mi vysvětlit, jak je možné, že dojde k neoprávněnému vyplacení dotací? Kdo a jakou za to nese odpovědnost, pokud vůbec někdo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seniorům je za Fialy líp, to jsem rád. Mádl dostal medaili, spustil o politice

13:15 Seniorům je za Fialy líp, to jsem rád. Mádl dostal medaili, spustil o politice

V neděli dvacet osobností převzalo stříbrné medaile předsedy Senátu Miloše Vystrčila. Mezi nimi i he…