Válka drogových gangů ve francouzském městě. Arabové si vyřizují účty s Čečenci, domorodci jen přihlížejí

24.06.2020 18:11

Válka gangů mezi arabskou a čečenskou komunitou sužuje Dijon. Podle všeho si mezi sebou vyřizují účty jednotlivé skupiny, jež spojuje drogový byznys. Policie se na místě snaží objevit zbraně a drogy. Informuje o tom ČT24.

Válka drogových gangů ve francouzském městě. Arabové si vyřizují účty s Čečenci, domorodci jen přihlížejí
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.

Podle informací zpravodajského serveru vypukly střety v Grésilles minulý pátek. A to poté, co místní čečenská komunita uvedla, že na jednoho jejího člena zaútočil drogový dealer. Jak uvedl zpravodaj ČT ve Francii Jan Šmíd, probíhají razie ve velkých domech. „Je to čtvrť, která nemá dobrou pověst,“ uvedl Šmíd. 

Starosta města Francois Rebsamen uvedl, že na žádost prokurátora provedla policie protidrogový zátah. „Zabavila zboží, zatkla lidi, vyšetřování dále probíhá,“ uvedl. 

Podle Šmída jde o souboj o území, kdy se do arabské komunity jakoby infiltrovala čečenská skupina. Na stranu svých krajanů se postavil i čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. Ten zmiňuje, že Čečenci neměli jinou možnost než vzít spravedlnost do vlastních rukou. Policie je prý nedokázala ochránit. „Nebyl to mezietnický konflikt. Místní úřady se nedokázaly vypořádat s drogovými dealery, a tak mladší generace vzala věci do svých rukou,“ dodal. 

Obyvatelé města pak, tvrdí Šmíd, nesou situaci velmi těžce. „Dijon je krásné historické město a obrázek města teď není ideální,“ zakončil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …