Válka slov! Clintonová jedovatě zaútočila na Farage. A už letí drsná odpověď

26. 8. 2016 17:26

Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump získal nečekaného stoupence. Na jednom pódiu s ním vystoupil britský euroskeptik a bývalý předseda UKIP Nigel Farage. To okamžitě zaregistrovala demokratická kandidátka Hillary Clintonová a ve svém nejnovějším proslovu oba řádně ztrhala. Jenže Farage si kritiku nenechal líbit.

Válka slov! Clintonová jedovatě zaútočila na Farage. A už letí drsná odpověď
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na konferenci Akce D.O.S.T. vystoupil i europoslanec Nigel Farage
reklama

Britský politik a jeden z nejhlasitějších stoupenců Brexitu Nigel Farage vystoupil ve středu na jednom pódiu s Donaldem Trumpem před zhruba 15 tisíci jeho stoupenci. Všechny poté vyzval k tomu, aby si vzali příklad z Velké Británie a „rozbili establishment“.

Vysvětlil jim, že pokud budou jednotní, mohou dosáhnout čehokoliv a dodal, že by Hillary Clintonovou nevolil, ani kdyby mu zaplatili. K tomu přirovnal Brexit k americkému Dni nezávislosti. „Nic není nemožné, pokud se dost slušných lidí postaví proti establishmentu,“ prohlásil Farage.

Jejich společné vystoupení velmi rychle veřejně okomentovala Hillary Clintonová, která na obou mužích nenechala nit suchou. Farage je podle ní zodpovědný za „vzestup tvrdého pravicového nacionalismu“ a připodobnila jej k Vladimiru Putinovi. „Farage chtěl zákazat dětem legálních imigrantů přístup do veřejných škol a zdravotnictví, řekl, že ženy jsou – a teď cituji – ‚méněcenné‘ než muži a podporuje zrušení zákonů, které brání zaměstnavatelům v rasové diskriminaci,“ řekla Clintonová.

Ve svém proslovu ještě uvedla, že Farage je součástí velkého světového hnutí extrémního nacionalismu. „Praotcem globální značky extrémního nacionalismu je ruský prezident Vladimir Putin. Skutečnost je taková, že Farage pravidelně vystupuje v rámci ruských propagandistických programů,“ dodala Clintonová.

Farage však na svou odpověď nenechal dlouho čekat a v pátek dopoledne to Clintonové vrátil. Její komentář k jeho společnému vystoupení s Trumpem prý jen ukazuje, jak moc se ho bojí. „Její útoky na mou osobu jsou zcela neopodstatněné. Zní jako Bob Geldof a nedokáže unést Brexit,“ poznamenal Farage a přirovnal Clintonovou k irskému zpěvákovi a politickému aktivistovi, který vedl flotilu rybářských lodí po řece Temži na podporu setrvání Británie v EU.

„Možná by měla paní Clintonová strávit více času rozhovory s normálními, pracujícími lidmi vlastní země, než se mě snažit urazit pochybnými, z kontextu vytrženými citacemi,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus ml. flákl do stolu: Tak to zrušte! Sněmovna se totiž neumí dohodnout

10:06 Klaus ml. flákl do stolu: Tak to zrušte! Sněmovna se totiž neumí dohodnout

Povinná maturita z matematiky – ano, či ne? Dlouhodobá otázka, kterou řeší čeští politici. Ministr š…