Válka v ANO: Smyšlenky Vokřála a paní Malé. Rozpuštěné organizace se nakonec rozpouštět nebudou

15.05.2020 10:19

Předsednictvo ANO ve čtvrtek zrušilo rozhodnutí o rozpuštění tří brněnských buněk. Někteří členové z organizací v brněnských Židenicích, Černovicích a Starém Lískovci hovoří o „smyšlenkách a fabulaci Vokřála a paní Malé“. Syn Jaroslava Faltýnka ale stále má pozastavené členství, píše server Aktuálně.cz.

Válka v ANO: Smyšlenky Vokřála a paní Malé. Rozpuštěné organizace se nakonec rozpouštět nebudou
Foto: psp.cz
Popisek: Taťána Malá (ANO)
reklama

Právě jihomoravská předsedkyně hnutí Taťána Málá a exprimátor Brna a zároveň místopředseda ANO Petr Vokřál se zasazovali o zrušení buněk, které podle nich měli vazby na hlavního obžalovaného korupční kauzy Stoka - expolitika ANO Jiřího Švachulu.

Ve čtvrtek Hospodářské noviny přinesly svědectví muže, který tvrdí, že Malá o korupci na radnici Brno-střed věděla už v roce 2017, protože jí sám varoval. Podle policejních odposlechů se navíc její "ochranou" chlubil podnikatel, který je v případu rovněž podezřelý z manipulování tendrů.

O tom, jestli se buňky zruší se jednalo již počtvrté. Vyloučení straníci začali vyhrožovat soudem s tím, že jde o snahu Vokřála a Malé zlikvidovat vnitrostranickou opozici. Židenickou buňku ve sporu zastupoval brněnský advokát Radek Ondruš. „Předsednictvo udělalo jediné moudré rozhodnutí, které jsme očekávali, že Andrej Babiš udělá. Každá jiná varianta by byla pro všechny špatná," komentoval výsledek Ondruš s tím, že situace se vrací zpátky před březnové rozhodnutí a jeho zastupování tím pádem skončilo.

Stejně tak jsou s vývojem spokojení i samotní členové původně rozpuštěných organizací. „Jinak to dopadnout ani nemohlo. Všechno to byly smyšlenky a fabulace pana Vokřála a paní Malé. Pokud by měli v plánu dál nás utlačovat, obrátíme se na vedení," uvedl člen organizace Starý Lískovec Michal Němeček.

Malá s Vokřálem se například nesnažili rozpustit buňku Brno-Ivanovice, kterou vedl syn druhého muže hnutí ANO Jaroslava Faltýnka – Jiří Faltýnek. Ten nedávno požádal o pozastavení členství v hnutí a ve čtvrtek mu to předsednictvo posvětilo. O pozastavení členství požádal krátce poté, co přes Hospodářské noviny a Aktuálně.cz byly zveřejněny informace o tom, že policisté Faltýnka podezřívají z korupce v brněnských teplárnách, v jejichž vedení seděl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…