Valtr Komárek: Kníže je možná slušný, ale na Hradě potřebujeme ekonoma

24.01.2013 10:37

Ekonom a čestný předseda ČSSD Valtr Komárek má za to, že dvěma prezidentský, kandidátům - Miloši Zemanovi a Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09) - není měřeno stejně. Je sice možná, že kníže vystupuje slušněji, ale podle Komárka jde v této složité době o to, aby zemi vedl ekonom, který ji bude schopen pomoci. Toho je schopen Miloš Zeman.

Valtr Komárek: Kníže je možná slušný, ale na Hradě potřebujeme ekonoma
Foto: zemannahrad.cz
Popisek: Čestný předseda ČSSD Valtr Komárek podpořil Miloše Zemana v prezidentské kampani

Komárek v komentáři pro čtvrteční Lidové noviny poznamenává, že čeští občané už nejsou otřeseni jen z opatření vlády premiéra Petra Nečase (ODS). Musí se bát především o práci. Českou ekonomiku totiž táhnou především zahraniční automobilky. Pokud se situace v Evropě ještě zhorší, tak budou tyto české pobočky zavřeny, zahraniční vlastníci totiž budou chránit především své domácí zájmy. A co zbude českým občanům potom?

"Nezbude než se živit vlastní prací opřenou o český kapitál, otevřít dveře novým „Baťům“, energickým podnikatelům a manažerům, co i s rizikem půjdou na východní trhy, kde na osvědčené výrobky ČKD, Škody Plzeň, Vítkovic atd. stále ještě čekají. Osvobodíme se tak i od současných 220 miliard korun dividend, které draze platíme do zahraničí (čtyřnásobek celé dluhové služby). To ale vyžaduje ekonomicky obzvláště vyspělého a silného prezidenta s vlivem, kterým je dle mých poznatků Miloš Zeman. Proto ho chci volit, aniž bych panu Schwarzenbergovi ubíral na důstojnosti," píše Komárek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…