Vánoce, byly dárečky, smál se Rath v odposlechu. Naživo pak vysvětloval, že šlo o ironii

19.12.2013 18:21

Dnes pokračovalo přelíčení v kauze bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. U soudu poprvé zazněly odposlechy, na kterých je zachycen právě Rath. To, co na odposleších zaznělo, však podle Ratha převzetí úplatku nedokazuje. U soudu také vypovídala bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová, která je rovněž v kauze Davida Ratha obžalovaná. Informoval o tom server Novinky.cz.

Vánoce, byly dárečky, smál se Rath v odposlechu. Naživo pak vysvětloval, že šlo o ironii
Foto: repro TV Nova
Popisek: Petr Kott a Kateřina Pancová

Soud přehrával také odposlechy z domu Pancové v Rudné u Prahy. V nich je několik minut vyplněno pouze tím, jak její partner Petr Kott, rovněž v kauze obžalovaný, šeptem přepočítává pravděpodobně bankovky. Naznačuje tomu zvuk podobný šustění bankovek.

Pancová přitom Kottovi, svému partnerovi, zřejmě vaří. „Uvědom si, že tenhle tejden si přines tolik, co si někteří nevydělají za celý život. Chápeš to,“ uvedla v odposlechu Pancová s úsměvem poté, co Kott vše spočítal.

Kott na dotaz novinářů připustil, že počítal nějaké peníze. Výrok své partnerky o tom, že přinesl víc, než někteří vydělají za celý život, okomentoval suše: „Nic takového jsem neslyšel.“

Přehrával se také odposlech z loňského 16. února, kdy si dle obžaloby přijel Rath do Rudné pro úplatek za zakázku na technologie pro pavilon N oblastní nemocnice Kolín. Mělo jít prý o 168 tisíc eur, které mu prý předal v přízemí domu v Rudné Petr Kott.

Na odposleších oba použili slova „Vánoce“ a „byly dárečky“. „Takže to bude jedna třetina,“ uvedl na odposlechu Rath poté, co Kott vypočítává, kolik toho je. „Jo ještě, máš to v těch eurech,“ podotkl Kott.

Rath se k této nahrávce vyjádřil v tom smyslu, že v obýváku Pancové byla ještě v únoru vánoční výzdoba včetně stromku a jmelí, a prý i dárků. „Vyloženě jsem si z toho dělal legraci,“ uvedl u soudu Rath, když se vyjadřoval ke svému slovu „dárečky“. „To byla vysloveně ironie,“ řekl a dodal: „Prostě tady jsem žádný úplatek nedostal.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…