Varovná čísla: Roste počet lidí s koronavirem ve vážném stavu

29.8.2020 10:03 dop.

Minulý pátek v Česku přibylo za jediný den víc než 500 lidí nově nakažených nemocí covid-19. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) veřejnost uklidňoval, že situace je pod kontrolou, a odborníci mu většinou dali za pravdu. Problém by prý nastal až ve chvíli, kdy začnou růst počty lidí, kteří s koronavirem skončí v nemocnici, případně se tam ocitnou ve vážném stavu. A počty lidé ve vážném stavu s nemocí covid-19 se pomalu začínají zvyšovat...

Varovná čísla: Roste počet lidí s koronavirem ve vážném stavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odebraný vzorek na test Covid-19, ilustrační foto

Podle Informací ČTK počet nově nakažených lidí s nemocí covid-19 znovu překonal hranici 400 lidí a přiblížil se k 500 stům. Nejvyšší nárůst se objevil v Praze, kde v uplynulém týdnu přibylo 39 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Na Příbramsku to bylo 38.

I počet lidí, kteří musí být kvůli covidu-19 léčeni v nemocnici, se v současnosti postupně zvyšuje. Jen od minulého pátku se podle nejnovějších údajů ke čtvrtku 27. srpna počet hospitalizovaných zvýšil téměř o pětinu na 139 a počet nemocných ve vážném stavu o dvě pětiny na 32,“ uvedla ČTK.

To, že je třeba sledovat počty lidí, kteří skončí v nemocnici, případně počty nemocných ve vážném stavu, opakovaně zdůraznil např. šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

Hygienici v pátek hlavní město zařadili do oranžové zóny, tj. do zóny s vyšším rizikem nákazy, ale podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha to prozatím nijak výrazně neovlivní život ve městě. Prozatím není v plánu ani dřívější zavírání barů či restaurací.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto si mají diváci myslet? Velká Rada smetla Noru Fridrichovou. Citlivé a výbušné téma „předžvýkáno“

16:30 Toto si mají diváci myslet? Velká Rada smetla Noru Fridrichovou. Citlivé a výbušné téma „předžvýkáno“

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se na svém úterním zasedání usnesla, že se ČT v pořa…