Varovný hlas z Německa: Pokud přijde tolik uprchlíků jako loni...

15.10.2016 10:00

Obrovské množství uprchlíků, které přišlo loni do Německa, připravilo tamní vládě v čele s kancléřkou Merkelovou perné chvilky. Přední německý odborník na migraci Reiner Klingholz varuje, že pokud se počty příchozích nesníží, vláda může ztratit kontrolu nad situací. Důsledky by dle něho posléze pocítila celá Evropa.

Varovný hlas z Německa: Pokud přijde tolik uprchlíků jako loni...
Foto: archív autora
Popisek: Angela Merkelová

Klingholz tvrdí, že kontrolovaná migrace, kdy do země přijde pouze omezený počet lidí, může být prospěšná. Katastrofou je ale dle něho nekontrolovaný proud uprchlíků, který neúměrně zatěžuje aparát hostitelské země.

„Německo potřebuje pracovníky. Ale když dovolíme, aby si šlo všechno svojí vlastní cestou, přijde příliš mnoho lidí. V Německu už s tím máme zkušenost – pokud přijmeme stejné množství uprchlíků, jako jsme přijali loni, hrozí, že vláda ztratí schopnost jednat,“ varuje Klingholz.

Celý text ZDE

Když elity říkají: v Evropě je všechno v pohodě, prosím, pojďte dál, dávají dle odborníka migrantům falešné sliby. „Integrace těchto lidí je možná, pouze pokud tu najdou práci. A to je něco, co se vylučuje s kvantitou příchozích,“ tvrdí Klingholz s tím, že příchod uprchlíků je tudíž v tento moment všechno – jenom ne humánní.

Důsledky selhání německé vlády, tváří v tvář uprchlické krizi, by dle odborníka mohla pocítit celá Evropa. Klingholz předpovídá zrod dalších radikálních stran, které se mohou dostat k moci tím, že budou hlásat „jednoduché odpovědi“. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…