Vášáryová se rozjela u Drtinové: Fico. Mafie. Slovensko by mělo být na pozoru i před Českem. Odmítli jste radar v Brdech, to mě šoklo

02.03.2018 11:51 | Zprávy
autor: mp

Někdejší politička, diplomatka a herečka Magda Vášáryová se v rozhovoru s Danielou Drtinovou vyjádřila k vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Rozesmálo ji, když premiér Fico vyskládal na stůl milion eur jako odměnu za informace vedoucí k dopadení vrahů. Takhle nějak by si podle Vášáryové počínala spíš mafie než politici. Ukazuje se prý, že Fico nemá zemi pod kontrolou. Možná je někým vydírán. Poměrně kritická byla Vášáryová i k české politické situaci.

Vášáryová se rozjela u Drtinové: Fico. Mafie. Slovensko by mělo být na pozoru i před Českem. Odmítli jste radar v Brdech, to mě šoklo
Foto: archiv
Popisek: Mgr. Magdaléna Vášáryová, diplomatka, exposlankyně NR SR

Magda Vášáryová před kamerami internetové televize DVTV konstatovala, že udělá všechno pro to, aby smrt těchto dvou lidí nebyla marná. Lidé podle někdejší političky musí cítit, že stát je jejich a že si oligarchové nemohou dělat se Slovenskem, co se jim zlíbí. Aby se to podařilo, tak je podle Vášáryové třeba ovládnout své emoce, zachovat si chladnou hlavu a řešit tuto situaci věcně. „Já bych všem radila, i vám tady v České republice, udržte, prosím vás, emoce,“ uvedla dáma.

Na prvním místě bychom se prý měli zeptat, zda slovenské tajné služby dělají svou práci dobře. Stejně tak je třeba analyzovat data, která nasbíral Ján Kuciak, aby se celé vyšetřování nezaměřovalo jen na italskou mafii. Může se totiž ukázat, že se Ján Kuciak dotkl i jiných témat.

Podle Vášáryové se ukazuje, že slovenští politici ztrácejí půdu pod nohama. A nejen politici. Generální prokurátor hrozil, že kvůli vraždě Jána Kuciaka rozpoutá na Slovensku peklo. Vášáryová má za to, že hlavu ztrácí i premiér Fico.

„Pan premiér Fico vyloží milion eur,“ začala Vášáryová, ale v tu chvíli se neudržela a začala se počinu slovenského premiéra smát. „Toto je mafie,“ dodala za pár vteřin. „Pochopila jsem, že už i ty spindoktoři okolo pana Fica ztratili nervy. (...) Nebo si řekli, že ty jeho voliči se budou celou dobu dívat jen na ty peníze a nebudou poslouchat, co se vlastně děje,“ předestřela Vášáryová jednu z možností. „Byl to velmi nešťastný krok,“ zdůraznila. Teď se ukáže, jestli Fico dokáže tu situaci ustát, zda bude muset někoho obětovat a tak podobně. V tuto chvíli ale Fico prý nemá Slovensko pod kontrolou. „Já si kladu i otázku, zdali pan Fico není rukojmím někoho,“ uvedla varovně.

Vůbec nejhorší by bylo, kdyby tuto situaci zneužili političtí radikálové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Proč pořád voláte po zrušení sankcí?

Když pominu vše ostatní, tak proč podporovat Rusko, když jak sám tvrdíte třeba ropu teď prodává s přirážkou? Proč takové chování podporovat? A to pomíjím fakt, proč vůbec ekonomicky podporovat někoho, kdo tu rozpoutal válku a vlastně tak může i za to, že ceny rostou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bůh se rozhodl pomocí Trumpa zlikvidovat civilizaci. Ale bude i záležet na vývoji ceny ropy

18:35 Bůh se rozhodl pomocí Trumpa zlikvidovat civilizaci. Ale bude i záležet na vývoji ceny ropy

NEKOREKTNĚ S KELLEREM „Na čí straně je Bůh?“ Tak se ptá sociolog a filozof Jan Keller a přemýšlí o i…