Vážné nařčení ČT. Jde o Kuberu a výhrůžný dopis od Číňanů. Zazněla jen část pravdy? Toto dokládá Václav Krása

22.02.2020 7:51

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása se na sociální síti rozčiluje nad neúplnými informacemi, které vysílala Česká televize ve svém zpravodajství. Jde podle jeho slov i klasickou ukázku manipulace veřejností a uvádí i konkrétní příklad.

Vážné nařčení ČT. Jde o Kuberu a výhrůžný dopis od Číňanů. Zazněla jen část pravdy? Toto dokládá Václav Krása
Foto: archiv V. Krása
Popisek: Václav Krása

„Redaktor Jakub Železný informoval o dopisu, který byl v trezoru zemřelého Jaroslava Kubery. Popsal, jak čínská ambasáda vyhrožuje zemřelému předsedovi Senátu a také podnikům v České republice, že si nepřejí, aby pan J. Kubera jel na Tchaj-wan,“ popisuje Krása.

Pozastavuje se nad tím, že redaktor však už neuvedl pochybnosti o pravosti dopisu, které vznesl vedoucí zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák, a které byly prezentovány v médiích. Novinkám totiž ve čtvrtek řekl, že dokument nebyl na Hrad doručen oficiální cestou a že ho ani nedržel v ruce.

„Určitě není oficiální. Oficiální komunikace má nějaká pravidla. Nevím, jak dopis vznikl, kdo ho napsal, není podepsaný a není tam vůbec nic. Mohl to napsat kdokoliv, kdekoliv a poslat to jako ‚fejkové‘. Kdo ví stoprocentně, že to psala čínská ambasáda? Tento styl komunikace je absolutně nestandardní a já mám velké pochybnosti o tom, jestli je vůbec pravý,” vysvětluje Jindrák v článku sdíleném Václavem Krásou.

„Zkrátka, řekne se jen ta část zprávy, která se hodí. Pak se Česká televize diví, že jsou snahy o nový způsob financování její činnosti. Ve čtvrtek v hlavní zpravodajské relaci ČT byla klasická ukázka manipulace veřejnosti,“ uzavírá Krása.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

4:38 Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

Jsem Češka jako poleno, měli bychom mít svoji měnu. V Německu na euru prodělali kalhoty! Euro? Celý …