Ve FN Brno leží již 102 pacientů s koronavirem

21.10.2020 10:39

Česká republika opět hlásí rekordy v počtu nově nakažených koronavirem. Za úterý přibylo celkem 11 984 nových případů a celkově v nemocnicích leží již 4064 pacientů. Vysoká čísla hlásí také Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, kde se v současné době léčí 102 pacientů.

Ve FN Brno leží již 102 pacientů s koronavirem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odebraný vzorek na test Covid-19, ilustrační foto
reklama

Anketa

Souhlasíte s nařízením nosit roušky venku?

57%
43%
hlasovalo: 15231 lidí
Deset pacientů leží na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci (dva na mimotělní podpoře života, přístroji ECMO), jejich zdravotní stav je vážný. 14 pacientů je na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách, 61 na lůžkách s kyslíkem, 17 na standardních lůžkách.

Nemocnice se také potýká s vysokým počtem nakaženého personálu. Celkem je nemocných 81 zdravotníků, a to 18 lékařů, 52 nelékařů a 5 fyzioterapeutů. V pracovní karanténě se v současné době nachází 186 zaměstnanců a v domácí karanténě jich je celkem 46.

Podle aktuální epidemiologické situace navyšuje FN Brno počty lůžek. Tento týden je kapacita pro covid pozitivní pacienty kolem 150 lůžek, dalších 50 může nemocnice poskytnout během pár dní, pokud bude potřeba. Výhledově je nemocnice schopna poskytnout až 300 lůžek.

Na zhoršenou epidemiologickou situaci reaguje krizový štáb Jihomoravského kraje, který rozhodl, že se v případě krizového řízení zřídí na brněnském výstavišti záložní nemocnice, která by mohla mít kolem 320 lůžek pro pacienty s koronavirem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…