Ve Francii se koná druhé kolo regionálních voleb, favoritkou Le Penová

29.03.2015 9:22

Ve Francii se dnes koná druhé, rozhodující kolo voleb do vedení místních departementů. S napětím se především očekává, jak si povede nacionalistická Národní fronta (FN), která by mohla některé územní celky ovládnout.

Ve Francii se koná druhé kolo regionálních voleb, favoritkou Le Penová
Foto: Indiatalkies.com
Popisek: Nicolas Sarkozy
reklama

V první kole voleb před týdnem se nicméně nesplnily předpovědi z průzkumů veřejného mínění, které slibovaly vítězství FN. Nacionalisty porazila pravicová koalice v čele s konzervativním Svazem pro lidové hnutí (UMP) exprezidenta Nicolase Sarkozyho. Až na třetím místě skončila v tomto celonárodním hlasování podle očekávání vládní levice.

Hlasování je testem voličských preferencí před krajskými volbami koncem letošního roku a prezidentskými a parlamentními volbami na jaře 2017.

Šéfka FN Marine Le Penová má stále naději, že se v příštích prezidentských volbách probojuje do rozhodujícího druhého kola. Na to, aby se stala prezidentkou, ale zřejmě předpoklady mít nebude a skončí jako její otec ve volbách v roce 2002, kdy se proti němu semkli všichni voliči ostatních stran a jinak nepříliš oblíbeného Jacquesa Chiraka podpořili více než 82 procenty hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…