Ve Sněmovně odstartují výslechy v kauze reorganizace policie a Roberta Šlachty

28.07.2016 6:00

Ve Sněmovně se dnes odpoledne podruhé sejde vyšetřovací komise, která se zabývá spornou reorganizací policie. Na neveřejném jednání začnou první výslechy. Dnes by měli poslanci vyslechnout tři lidi včetně bývalého šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachty, který od policie odešel, jelikož s reorganizací nesouhlasí. Patří také mezi nejhlasitější kritiky reformy, píše ČTK.

Ve Sněmovně odstartují výslechy v kauze reorganizace policie a Roberta Šlachty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, bývalý šéf ÚOOZ

Vyšetřovací komise je sedmičlenná, každá sněmovní strana v ní má jednoho zástupce. Vede ji bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Má se zabývat zejména různými podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů z protimafiánského útvaru i státních zástupců z olomouckého vrchního státního zastupitelství ohledně reorganizace.

Před komisí v různých termínech vystoupí olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan, jeho náměstek Pavel Komár, pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Komise si pozve také ministry vnitra a financí Milana Chovance (ČSSD) a Andreje Babiše (ANO).

Z policistů mají vypovídat také policejní prezident Tomáš Tuhý, jeho náměstek Zdeněk Laube nebo Jiří Komárek z ostravské expozitury protimafiánského útvaru, který nařkl Tuhého z „brutálního“ úniku informací z vyšetřování a čelí kvůli tomu trestnímu oznámení. Před poslance by měli předstoupit také ředitelé protikorupční policie Jaroslav Vild, Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín či končící šéf BIS Jiří Lang.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Chápete vůbec dnešní situaci z pohledu obyčejných lidí?

Dobrý den, souhlasím s Vámi v tom, že je závist špatná, i že si u nás lidi na můj vkus závidí až moc - často nesmyslně, ptotože mají zpřeázené priority nebo třeba i jen proto, že je někdo schopnější a úspěšnější, ale sám proto, aby se měl líp, nic nedělá. Opravdu si ale nyní myslíte, že je to jen o ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

22:32 VIDEO Fiala, Pekarová a další tepali Babiše ze svých pracoven. On za to poslal mezi lidi tohle. Z obytňáku

Bývalý premiér ve svém pravidelném pondělním hlášení Čau lidi, které vysílá z obytňáku, s nímž vyraz…