Ve Sněmovně se bude dnes opět diskutovat o migrační krizi

26. 1. 2016 6:28

Poslanci budou pokračovat dnes odpoledne v debatě o migrační krizi, kterou nedokončili minulý čtvrtek. V úvodním kole by měli projednat vládní předlohu, která zvýší o desetinu příspěvky na péči postiženým lidem.

Ve Sněmovně se bude dnes opět diskutovat o migrační krizi
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Migraci se Sněmovna věnuje po několika měsících na žádost opozice. Loni na podzim poslanci odmítli myšlenky na zavedení trvalého mechanismu pro přerozdělování uprchlíků mezi státy Evropské unie. Podpořili také opatření, jež povedou k lepší ochraně vnější hranice unie, navracení lidí bez práva na udělení azylu nebo zásahům proti pašerákům lidí.

Příspěvky na péči by měly vzrůst podle vládní novely od srpna, jejich výše závisí na stupni závislosti postižených lidí na pomoci. Jednalo by se o první valorizaci od jejich zavedení před devíti lety.

Před sněmovní budovou se zhruba hodinu po poledni sejdou zástupci odborů pracovníků v obchodu na podporu uzavírání supermarketů a hypermarketů o vybraných svátcích, jak navrhl Senát. Předloha je ve Sněmovně před druhým čtením a není jisté, zda se k ní poslanci dnes dostanou.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

4:43 „Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

Psát o menšině jako o parazitech bez základní školy, kteří od třinácti rodí děti, je nedůstojné. Ste…