Ve Strakonicích se dnes sejde nové zastupitelstvo

09.01.2020 7:25

Ve Strakonicích se dnes sejdou zastupitelé zvolení loni v prosinci v opakovaných komunálních volbách a na ustavujícím zasedání si zvolí starostu, místostarosty a radní. Loňské volby znovu vyhrála Strakonická Veřejnost, opakování voleb nařídil Ústavní soud po stížnosti zástupce konkurenčního hnutí.

Ve Strakonicích se dnes sejde nové zastupitelstvo
Foto: Strakonice.eu
Popisek: Strakonice
reklama

Do zastupitelstva se po prosincových volbách dostaly vedle hnutí Strakonická Veřejnost ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři mandáty a Jihočeši 2012 jedno křeslo. Starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost) ČTK již dřív řekl, že hnutí nebude s nikým uzavírat koalici. Zástupcům 3Koalice pro silné Strakonice (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) nabídne místa v komisích a výborech.

Strakonická Veřejnost získala v opakovaných volbách v polovině loňského prosince 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Hnutí tak zvýraznilo své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018, kdy ho podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal předloni stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují. Jánského hnutí v loňských volbách získalo 2,56 procenta hlasů.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…