Ve Vyšních Lhotách proběhne diskuse o uprchlickém táboře

13.07.2015 12:37

Obyvatelé Vyšních Lhot na Frýdecko-Místecku, kde by měl vzniknout uprchlický tábor, budou v úterý o problematice debatovat se zástupci Ministerstva vnitra a Správy uprchlických zařízení. ČTK to dnes řekla starostka Dana Nováková, která setkání iniciovala.

Ve Vyšních Lhotách proběhne diskuse o uprchlickém táboře
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

„Jednání jsem svolala proto, že mi občané už kladli některé dotazy, na které neumím přesně kompetentně odpovědět, takže jsem požádala zástupce Ministerstva vnitra i Správy uprchlických zařízení, aby přijeli. Očekávám, že všichni naši občané dostanou možnost říct svůj názor nebo položit své dotazy tak, aby alespoň částečně byly rozptýleny jejich obavy,“ uvedla Nováková.

Setkání je svoláno na 17 hodin do sálu restaurace Maryčka. Jeho kapacita je 150 míst a přednostně do něj podle starostky budou vpuštěni právě obyvatelé obce. Podle Novákové byli lidé o setkání informováni prostřednictvím místního zpravodaje. Očekává, že zájem bude značný. „Máme 750 dospělých, takže předpokládám, že zájem bude dost značný a že bude spíše problém, abychom tam všechny umístili. To téma je přeci jenom velmi ožehavé a aktuální, takže nepředpokládám, že by občané neměli zájem se přijít zeptat,“ doplnila starostka.

Areál ve Vyšních Lhotách má rozlohu 75 000 metrů čtverečních a jako zařízení pro uprchlíky se využíval už dříve, žili v něm například lidé z Čečenska, Kosova i Asie. Otevřen byl v polovině 90. let, měl kapacitu 580 lůžek. Jeho součástí jsou ubytovací a administrativní objekty i skladovací prostory.

Objekt se pro ubytování uprchlíků nevyužívá od prosince 2009. V červenci 2011 ho Správa uprchlických zařízení prohlásila za nepotřebný. Ministerstvo jej proto nabídlo dalším složkám státu a státním organizacím. Loni v lednu o areál projevila zájem vězeňská služba, která spadá pod Ministerstvo spravedlnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

7:15 Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

Ekonom Vladimír Pikora má za to, že lidstvu chtějí vládnout bezdětné ženy. Vychází přitom z opakovan…