Ve sněmovně se opět jedná o budoucí koalici

10. 12. 2013 20:05

V Poslanecké sněmovně začala další schůzka vyjednávačů ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Týmy budoucích koaličních partnerů chtějí dnes dořešit především programové rozpory v oblastí daní a zdravotnictví. Někteří lidovci ale před jednáním pochybovali o tom, že by strany mohly dosavadní rozpory ještě dnes vyřešit.

Ve sněmovně se opět jedná o budoucí koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání poslanecké sněmovny

ČSSD by chtěla debatu nad programovou částí koaliční smlouvy dokončit mimo jiné proto, aby mohla dokument o víkendu předložit ke schválení svému ústřednímu výkonnému výboru. Sobotka při příchodu na jednání odhadoval, že by dnešní schůzka mohla trvat dvě až tři hodiny.

Znovu se bude mluvit o již dohodnutých věcech

Hnutí ANO před večerním jednáním trvalo na nezvyšování daní, které požaduje ČSSD. Nárůst firemních daní odmítají i lidovci. Sociální demokracie by chtěla buď navýšit daně pro firmy, nebo zavést takzvanou sektorovou daň pro vybrané obory. "Pokud nebude možnost zvýšit zdanění firem, pak vidíme možnost zvýšení zdanění těch nejbohatších," řekl dnes ČTK předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. ČSSD usiluje o zdanění příjmů fyzických osob nad 100.000 korun měsíčně 27 až 30 procenty.

Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek připustil také možnost, že dnes trojice vyjednávacích týmů otevře i již uzavřené kapitoly, aby se v nich některé drobnosti definitivně ujasnily.

Pokud jde o zdravotnictví, je podle místopředsedy lidovců Mariana Jurečky potřeba lékařům a lékárnám říct, jak jim budou vyrovnány příjmy v případě zrušení některých poplatků. ČSSD si dokáže představit, že by se již neobnovoval původně šedesátikorunový poplatek za den v nemocnici, ale zachoval se poplatek za pohotovost. ANO si ještě svůj postoj k poplatkům chce ujasnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli

9:00 Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli

Politolog Zdeněk Zbořil vyznamenaný prezidentem Milošem Zemanem zavzpomínal na listopad 1989. Byl pr…