Ve sporu prezidenta s premiérem jsem na straně prezidenta, říká Vondra

24.11.2015 22:58

Exministr obrany a zahraničí Alexandr Vondra (ODS) a člen sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost Antonín Seďa (ČSSD) se v úterních Událostech, komentářích České televize vyjadřovali k výrokům prezidenta Miloše Zemana, která pronesl před armádními činiteli. Hlava státu tvrdí, že s uprchlickou krizí se potenciální nebezpečí útoku přiblížilo k českým hranicím.

Ve sporu prezidenta s premiérem jsem na straně prezidenta, říká Vondra
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman během rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz

Podle Vondry bude dobře, když bude česká armáda připravena na vyvíjející se bezpečnostní situaci. Ocenil proto oznámení armády, že si otestuje mobilizaci profesionálních vojáků. Seďa s Vondrou souhlasil.

A přiblížila se hrozba k hranicím Česka, ptal se následně moderátor. „Tak určitě,“ řekl jasně Vondra s poukazem na pařížský masakr, ale také na rusko-ukrajinský konflikt. „Já bych prezidentův výrok klidně podepsal,“ doplnil exministr. Seďa to opět viděl stejně. Pokud jde o uprchlickou krizi a hrozící nárůst počtu teroristických útoků, podle poslance musíme chránit především vnější hranice EU. Tak či tak nesmíme nic zanedbat.  

Ve studiu také padla také narážka na spor prezidenta Zemana s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Prezident se k uprchlické krizi vyjadřuje velmi ostře, v minulosti např. konstatoval, že běženci užívají děti jako živé štíty. Premiér naproti tomu zdůrazňuje, že většina uprchlíků před teroristy prchá a potřebují naši pomoc.

„Pokud jde o ten spor prezidenta a premiéra, tak já bych se klonil spíš na stranu prezidenta,“ prohlásil Vondra. Seďa doplnil, že názory dvou předních politiků v zemi nejsou v tak ostrém rozporu, jak se může zdát. i premiér Sobotka si je prý vědom možných bezpečnostních rizik spojených s migrační krizí.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkušený politik Vlastimil Tlustý před kamerou PL promluvil o možném plánu Zemana na záchranu ČSSD. Takto to prý asi bude

20:07 Zkušený politik Vlastimil Tlustý před kamerou PL promluvil o možném plánu Zemana na záchranu ČSSD. Takto to prý asi bude

HORKÉ TÉMA Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka v pořadu Horké téma přivítal někdejšího mi…