Věci veřejné chystají převrat, chtějí odříznout Bártu i Johna

12.04.2012 22:14

Věci veřejné chystají vnitrostranický převrat. Zrodil se totiž plán, jak z vedení strany odříznout jejího zakladatele Víta Bártu a s ním i Radka Johna. K tomuto kroku je potřeba souhlas osmi regionů nebo většiny v grémiu. Místo Johna by do čela strany měla usednout Karolína Peake, která se již delší dobu netají svou nespokojeností s tím, jak působí nejmenší vládní strana navenek.

Věci veřejné chystají převrat, chtějí odříznout Bártu i Johna
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Předseda Radek John a Karolína Peake na tiskové konferenci VV

Výměnu vedení by mohl uspíšit rozsudek soudu nad Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou, který by měl padnout už v pátek. Kdyby byl shledán vinným, musel by se Vít Bárta zříci postu šéfa poslaneckého klubu Věcí veřejných, což je jeho jediná politická funkce. Poté budou členové Věcí veřejných usilovat o změnu vedení.

Pro svou věc už získali odpůrci Bárty na svou stranu dvě regionální buňky strany, konkrétně z jižních Čech a Pardubicka, po excesu s demisemi ministrů se však na stranu „vzbouřenců“ přidávají i další. „Jsem toho názoru, že VV potřebují změnu stylu vedení a pomyslnou čáru v písku,“ uvedl pro server Aktuálně.cz jihočeský poslanec Viktor Paggio.

O plánu na sesazení šéfa strany vědí i Bártovi přívrženci. „Obě frakce se dohodly, že tato přetahovaná ovšem nesmí skončit roztržením strany,“ dodala jedna z vůdčích osobností usilujících o zachování dobrého jména strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …