Věci veřejné se dožadují jednání K9. Kvůli reformám

28.08.2011 10:15 | Zprávy
autor: par, čtk

Věci veřejné chtějí v pondělí jednání špiček koalice ve formátu K9. Je podle nich nutné hovořit o změnách v sociální oblasti, jejichž projednávání tento týden přerušil sněmovní sociální výbor. Jednat chtějí i o změnách v daních a důchodech.

Věci veřejné se dožadují jednání K9. Kvůli reformám
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Jana Drastichová, Radek John, Karolína Peake, Radim Vysloužil

"Od pondělního jednání K9 si klub VV slibuje jednotný přístup koaličních partnerů a garanci pro druhou část jednání sociálního výboru," uvedl v tiskové zprávě předseda strany Radek John. Důvodem přerušení výboru prý bylo předložení řady pozměňovacích návrhů členům výboru ze strany ministerstva práce a sociálních věcí až na zasedání. Vážné nejasnosti podle VV nastaly například u takzvané sociální karty nebo u kompetencí ohledně jednotného výplatního místa.

Klub se také usnesl na nutnosti řádného setkávání pracovní skupiny pro veřejné rozpočty. Vznik této skupiny je ustanoven v dodatku koaliční smlouvy. "Hlavním úkolem pracovní skupiny bude projednání daňové reformy, jejíž jednotlivé parametry budou upravovány na půdě Poslanecké sněmovny, tak jak slíbil premiér Petr Nečas na zasedání vlády," uvedly Věci veřejné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Štěpán Slovák byl položen dotaz

Jak to myslíte s tím socialismem ve zdravotnictví?

Co přesně navrhujete? Podle mě máme dobré zdravotnictví, ale bohužel dost nedostupné – myslím v tom sehnat nějakého odborníka, když ho potřebujete. To hodláte řešit jak? V minulé vládě se vám to teda nepovedlo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foltýn: Pištění kremelských podsvinčátek je mi rajskou hudbou

20:50 Foltýn: Pištění kremelských podsvinčátek je mi rajskou hudbou

Kolik je v Česku „kremelských podsvinčátek“? Podle bezpečnostního analytika Otakara Foltýna jde jen …