Vedení ODS se postavilo za svého poslance Skopečka ohledně semináře o Číně

12.12.2019 20:58

Vedení ODS se postavilo za svého poslance Jana Skopečka v souvislosti s pořádáním sněmovního semináře Česko a Čína – příležitosti a limity. Podle serveru Aktuálně.cz stála za konferencí PR agentura C&B, kterou si najala úvěrová společnost Home Credit na zlepšení obrazu komunistické Číny u české veřejnosti. Podle občanských demokratů však byl seminář standardní, organizoval jej Skopeček a jeho tým.

Vedení ODS se postavilo za svého poslance Skopečka ohledně semináře o Číně
Foto: Archiv Jana Skopečka
Popisek: Poslanec Jan Skopeček

„Pokud PR agentura vyfakturovala jinému podnikatelskému subjektu nějaké služby, to není věc naše ani poslance Skopečka,“ řekl dnes na dotaz novinářů po republikovém sněmu ODS předseda sněmovní frakce této strany Zbyněk Stanjura. Pořádání semináře podle něho v podstatě nenese žádné náklady. „Žádný seminář nepotřebuje žádné sponzory, a tak tomu bylo i v tomto případě,“ uvedl.

Předseda ODS Petr Fiala označil informace v médiích o ovlivňování veřejného mínění ve prospěch komunistické Číny za závažné. Skopeček s tím ale nemá podle něho nic společného. „Na těchto slovech trváme,“ řekl.

O seminář byl podle Stanjury značný zájem. Ná základě vyjádření účastníků uvedl, že debata byla vyvážená. „Nebyla to žádná PR akce ve prospěch komunistické Číny,“ zdůraznil Stanjura. Na konferenci podle něho zaznělo i mnoho kritických hlasů.

Úvěrová společnost Home Credit podniká i v Číně. Získala tam za podpory vrcholných českých politiků celostátní licenci na nebankovní půjčky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…