Vedení Středočeského kraje pokračuje v navazování vztahů s významnými lokálními firmami

9.8.2021 6:03 odp. | Ze sítí

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková spolu s náměstky Martinem Kupkou a Věslavem Michalikem navštívila společnosti Rakona. K návštěvě firmy, která je součástí nadnárodní firmy Procter&Gamble, se připojili i senátor Ivo Trešl a starosta Rakovníka Luděk Štíbr. „Právě od moderních firem se můžeme ve veřejné správě učit,“ uvedla hejtmanka Peckova.

Vedení Středočeského kraje pokračuje v navazování vztahů s významnými lokálními firmami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka za ODS

„Důraz na efektivitu a neustálou inovaci, stejně tak jako práce s lidmi, mohou být pro stát velkou inspirací,“ říká Pecková. 
 
„Rakona je příkladem firmy, která neustále investuje do svého rozvoje, významně automatizuje a digitalizuje, zavádí produkty s vysokou přidanou hodnotou. Přesně takovéto firmy chceme mít ve Středočeském kraji. Je to příklad firmy naplňující motto ´od montovny k mozkovně´,“ uvedl k návštěvě Věslav Michalik.
 
 
Generální ředitel společnosti Procter & Gamble Rakona Tomáš Andraščík seznámil hosty s historií, současností a plány firmy. Ale i s tím, kde by mohl kraj pomoci.
 

Anketa

Kolik dle vás existuje pohlaví?

98%
hlasovalo: 18804 lidí
Martin Kupka zástupce firmy i města ujistil, že Kraj připravuje výstavbu okruhu kolem Rakovníka jako jednoznačně prioritní stavbu: „V případě severní části jsme v tomto týdnu požádali o stavební povolení. Docela čerstvé je územní rozhodnutí na zbývající jihovýchodní část. Každý týden kontrolujeme, jak přípravy postupují. Optimistický scénář počítá se zahájením stavby severní části do dvou let,“ uvedl
 
Návštěvu pak zakončilo setkání s managementem firmy. Představitelé Středočeského kraje chtějí i nadále navštěvovat významné firmy v regionu a věnovat navazovat s nimi dialog. „Kraj nesmí být nutným zlem, ale partnerem a oporou. A to jak pro občany a obce, tak pro podnikatele a firmy,“ uzavřela hejtmanka Pecková.
 
 
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…