Vedení kraje musí pryč, vyzývá Urban. Sám chce na Rathovo místo

19. 5. 2012 8:04

Po Davidu Rathovi budou muset nejspíš opustit své funkce i někteří jeho spojenci ve středočeské ČSSD. Zejména ti, kteří působili v krajském stranickém vedení. Vyzval je k tomu významný člen tamní organizace Milan Urban. Ten zároveň připustil, že by se sám mohl ucházet o funkci předsedy krajské organizace.

Vedení kraje musí pryč, vyzývá Urban. Sám chce na Rathovo místo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Urban s Bohuslavem Sobotkou se baví na sjezdu ČSSD
reklama

Předseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Milan Urban v pátečním pořadu Události, komentáře v České televizi vyzval k odstoupení vedení středočeské ČSSD. Podle něj musí krajské stranické orgány přijmout politickou zodpovědnost za skandál kolem hejtmana Davida Ratha. „Myslím si, že politická odpovědnost je jasná v tomto případě. Středočeské vedení ČSSD by mělo dát své funkce k dispozici a svolat konferenci, kde by proběhly nové volby,“ sdělil Urban.

Následně připustil, že by se sám mohl ucházet o funkci předsedy krajské stranické organizace. „Pokud tyto kroky nastanou, mohu přemýšlet o tom, že budu kandidovat na předsedu, ale zatím je tato otázka předčasná,“ prohlašuje. Zároveň si však uvědomuje rizika této pozice. „Tahle funkce bude hodně těžká, protože budeme muset přesvědčit občany, že ČSSD je důvěryhodnou stranou,“ upozorňuje.

Bývalý ministr průmyslu Urban byl dlouhodobým rivalem Davida Ratha  ve středočeské ČSSD. Navzájem se často kritizovali. Nyní by mohl zachránit prestiž středočeské ČSSD, otřesené po zatčení jejího nejvyššího představitele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Píchli mu vakcínu. Protilátky nula.“ Profesor Pirk odhalil příběhy z praxe

14:21 „Píchli mu vakcínu. Protilátky nula.“ Profesor Pirk odhalil příběhy z praxe

Hostem Pavlíny Wolfové v CNN Prima News byl kardiochirurg Jan Pirk. Současná špatná situace je podle…