Veleba zúčtoval se Sobotkou. Tváří se prý jako křesťan a demokrat, ale...

20. 11. 2015 23:14

Senátor Jan Veleba (SPO) poukázal na to, že v Lánech za prezidenta Zemana a vlast odsloužil mši kardinál Dominik Duka. Premiér, který o sobě prý tvrdí, že je věřící, si místo jistého projevu úcty do prezidenta kopl. Podle člena horní komory parlamentu je to nepřijatelné. Veleba ovšem nikterak nešetřil ani Martina Konvičku a jeho Blok proti islámu. Zneužil prý akci prezidenta.

Veleba zúčtoval se Sobotkou. Tváří se prý jako křesťan a demokrat, ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba
reklama

Veleba vítá, že kardinál Dominik Duka odsloužil mši za Českou republiku a jejího prezidenta Miloše Zemana. Tím se v podstatě postavil proti premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), který na prezidentovi neponechal nit suchou za to, že na Albertově stál vedle Martina Konvičky z Bloku proti islámu.

Ačkoli prezident pronesl zásadní projev, v němž podle senátora nebyla jediná xenofobní zmínka, přítomnost Bloku proti islámu byla špatně. „Blok proti islámu – který zrušil svoje shromáždění nahlášené na Hradčanské náměstí a přišel za prezidentem na Albertov, nikoliv prezident za nimi – se snažil z této zvláštní konstelace vytěžit politický kapitál tak, aby vše bylo vnímáno jako jeho akce, což pokládám za hrubě nevkusné a vůči Miloši Zemanovi za bezohledné. Za vydatné pomoci médií to neměl až tak těžké. Nikdo se tak neobtěžoval analyzovat obsah prezidentova brilantního vystoupení (pan Dientsbier asi slyšel jiné), ale hlavní bylo s kým prezident 20 minut stál na pódiu, a i to selektivně. Principiálně to je úplně stejný postup, jako komentáře návratu prezidenta vloni 28. října z Číny,“ připomíná Veleba se svým již tradičním poukazem na titulek z Lidových novin Andreje Babiše (ANO), které o Zemanovi psaly jako o ‚užitečném idiotovi‘, napsal Veleba nikoli poprvé.

 Celý text naleznete zde

Člen horní komory také připomíná, že prezident Zeman opakovaně vyjíždí za občany do krajů. Veleba si v této souvislosti klade otázku, kdy naposledy něco podobného učinil Sobotka. Senátor si něco takového už dlouho nepamatuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…