Velká razie na magistrátu kvůli Janouškovi: Akce prý vypadala trochu jinak

12.08.2014 16:51

Pondělní zásah detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu na pražském magistrátu nebyl tak dramatický, jak si mnozí myslí. Pro materiály o podnikateli Romanu Janouškovi si přišli pouze dva policisté. Přítomnost detektivů na magistrátě navíc není neobvyklý jev. V posledních několika měsících jsou totiž jeho pravidelnými návštěvníky.

Velká razie na magistrátu kvůli Janouškovi: Akce prý vypadala trochu jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na pražském magistrátu pokračuje reorganizace
reklama

Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Iva Knolová prozradila, že na magistrátu bylo v pondělí několik jednotlivců a že operovali pouze v jedné budově. Serveru Echo24.cz se následně povedlo vypátrat, že do budovy pražské radnice na Mariánském náměstí přišli pouze dva policisté, kteří požádali úředníky o vydání veškeré smluvní dokumentace, jež se týká lobbisty Romana Janouška a bez potíží ji dostali.  

„Máte naprostou pravdu. Šlo o klasický procesní úkon, byla to žádost o vydání listinných důkazů. Určitě to nebyla žádná razie. Celé to proběhlo standardně, ze strany zaměstnanců magistrátu bez jakýchkoliv emotivních momentů,“ potvrdil serveru Echo24.cz Pavel Komár, náměstek z olomouckého vrchního státního zastupitelství, které případ dozoruje.

Policie navíc bývá v posledních měsících na magistrátu poměrně často. Podle zjištění serveru byli detektivové z různých policejních útvarů za poslední dva měsíce ve styku s magistrátem celkem čtyřiadvacetkrát. Buď přicházeli osobně, nebo komunikovali prostřednictvím datové schránky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

4:36 Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

ROZHOVOR Je na místě motivovat lidi přes strach? „Úplné uklidnění bych vlastně nedoporučovala,“ říká…