Velký projev soudruha Filipa: Hrozba války, fašisté na Ukrajině, spolupráce s Ruskem

14.12.2014 15:41

Předseda KSČM Vojtěch Filip v sobotu před ústředním výborem strany pronesl řeč, v níž apeloval na své kolegy, aby se jako komunisté postavili rostoucí hrozbě války. Nebezpečnou situaci podle jeho názoru rozdmýchávají fašisté na Ukrajině. EU by vůči nim měla zaujmout ostřejší postoj. Zato vůči Rusku by se měli komunisté zasazovat o zrušení sankcí a další spolupráci s touto zemí.

Velký projev soudruha Filipa: Hrozba války, fašisté na Ukrajině, spolupráce s Ruskem
Foto: Daniela Černá
Popisek: Na mítinku měl proslov předseda KSČM Vojtěch Filip

Zprávu o jednání komunistů přináší Haló noviny. Ty vyzdvihly především projev předsedy komunistů Vojtěcha Filipa, který upozorňoval, že se svět nalézá v bodě zlomu.

Žijeme v napjaté době

„Připomínám to, co analytici nazývají kritický bod. Je to stav společnosti, kdy po jeho překročení se stanou společenské procesy neříditelné a může nastat takový chaos, že se překročí mez, za níž už je jen válečný konflikt. Je tedy nejen možné, ale dokonce nutné přirovnat situaci k tomu, co se tady dělo těsně před 2. světovou válkou," varoval předseda KSČM.

Podle jeho názoru žijeme v napjaté době, kde je třeba vážit každý krok a odsoudit každé počínání, které by mohlo vést k válce. Je především nutné odsoudit počíná ukrajinské vlády, která střílí do vlastních lidí na jihovýchodě země, a vrátit se ke spolupráci s Ruskem.  

V projevu se ale zabýval i vnitropolitickou situací. V Česku podle Filipa probíhá boj o odkaz roku 1989 a roku 1945 v souvislosti s osvobozením Československa od fašismu. Příští rok si připomeneme sedmdesáté výročí osvobození a komunisté by měli jasně říkat, komu za osvobození od fašistů vděčíme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…