Velký uprchlický tábor skoro na naší hranici. V Krušných horách by se měli začít bát

04.07.2015 8:23 | Zprávy
autor: vam

Těsně u hranice s ČR vznikne uprchlický tábor pro Syřany. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes s tím, že ubytování najdou migranti v budovách bývalé celnice na hraničním přechodu Cínovec-Zinnwald.

Velký uprchlický tábor skoro na naší hranici. V Krušných horách by se měli začít bát
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Nápad využít areál k ubytování uprchlíků podporuje starosta Altenbergu, pod nějž spadá dvacítka menších obcí včetně Zinnwaldu. „V tomto areálu by běženci byli současně s policisty, takže by byli pod dohledem,“ uvedl Kirsten pro deník Sächsische Zeitung.

List vysvětluje, že v Německu platí kvóty pro přijímání a ubytovávání uprchlíků, a tak každé větší město má určeno, kolik běženců by mělo přijmout. Na město Altenberg připadá sedmdesát lidí. Jenže místní radnice nemá dost bytů, a poloprázdná celnice se tedy hodí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Jednání Evropy s Trumpem

Popisujete, jak by Evropa měla jednat s Trumpem. Otázkou je, proč to nedělá? A myslíte, že by pro nás hlavně s ohledem na bezpečnostní situaci bylo dobré si to rozházet s USA? Třetí dotaz, jak chcete jednat s někým, kdo o to evidentně nestojí, kouká na Vás z vrchu a jste mu vlastně ukradený?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turkovi tleskali, Pavla vypískali. Dva momenty z Ostravska

21:14 Turkovi tleskali, Pavla vypískali. Dva momenty z Ostravska

Bouřlivé přivítání Filipa Turka na odborářském mítinku v Ostravě v ostrém kontrastu s vypískáním pre…