Velmi ostrá Babišova tiskovka. „Kyperská firma Seznam“, permanentně lžete! A vy z ČT

23. 11. 2018 18:59

Hlasování o důvěře vládě sice skončilo, Andrej Babiš (ANO) zůstane v pozici předsedy vlády, ale pravicová opozice a Piráti na něm ani potom nenechávali nit suchou. Babiš jim to však stejně tvrdě vrátil. Když ve Sněmovně poslouchal Piráty, došel prý k názoru, že jsou možná někteří z nich pod vlivem drog. Zaútočil také na server Seznam Zprávy. Tvrdě. Českou televizi obvinil, že s tímto serverem spolupracuje.

Velmi ostrá Babišova tiskovka. „Kyperská firma Seznam“, permanentně lžete! A vy z ČT
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci komentuje kauzu Čapí hnízdo.

„Já myslím, že všichni víme, proč dnešní Sněmovna jednala. Šlo hlavně o to, aby opozice měla možnost mě urážet a ponižovat. Musím říct, že v tom vynikali hlavně Piráti. U některých těch vystoupení jsem měl skutečně pocit, že jsou pod vlivem drog,“ zlobil se Babiš. Piráti, lidovci a další opoziční strany prý jen většinu pátku kopali právě do jeho osoby.

Anketa

Kdyby se prokázalo, že Babiš čerpal dotaci na Čapí hnízdo neoprávněně, vadilo by vám to?

14%
86%
hlasovalo: 23644 lidí

„Myslím si, že to bylo velké ponaučení pro naše občany. Myslím, že si z toho ti lidé vzali ponaučení. Lidé nejsou hloupí,“ padlo z úst předsedy vlády.

Na dotaz jedné z novinářek důrazně odmítl, že by přistoupil na slovenský model a opustil post premiéra, ale hnutí ANO by zůstalo nejsilnější stranou. „Vážená dámo, ještě jednou, já jsme mluvil tady o tom, že dnes vystupovali Piráti, kteří permanentně lhali. Stejně tak jako všichni ostatní,“ vypálil předseda vlády. Tyhle zoufalí lidi nemají program, jen kopat do Babiše,“ nebral si servítky.

Fotogalerie: - Vláda v Hrzánském paláci

Schůze vlády v Hrzánském paláci
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek
Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj
Richard Brabec, místopředseda vlády a ministr živo...
Dan Ťok, ministr dopravy
Lubomír Metnar, ministr obrany

Pak zazněl dotaz z úst novinářky Zuzany Černé ze serveru Seznam Zprávy, která se ptala, zda se Babiš nějak pokusí napomoct tomu, aby policie mohla vyslechnout jeho syna, Andreje Babiše mladšího.

Babiš však odmítal odpovědět s tím, že server Seznam Zprávy je kyperská firma, které nehodlá nic říkat. „Kyperská firma Seznam.cz. Zuzano, vy jste byla v Impulsu, pak jste byla v České televizi a teď jste v kyperské firmě, která permanentně lže, já vám nemám co říct,“ rozjel se Babiš s tím, že podle jeho názoru ČT a Seznam Zprávy spolupracují. „Vy z České televize spolupracujete s tou kyperskou firmu,“ zaútočil znovu na ČT i TV Seznam.

Všem novinářům během tiskové konference také sdělil, že on bude odpovídat jen na ty dotazy novinářů, na které bude chtít.

Tisková mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová se ho snažila zastavit. „iDNES má další dotaz," volala několikrát do sálu.  

Pro tento server, který Babiš před pár lety koupil, což platí i u již zmíněného Rádia Impuls, konstatoval, že žádná vládní krize nebyla a on stále pilně pracuje. „Tolik zahraničních politiků, co bylo v Praze od mého nástupu, ještě v České republice nebylo,“ pochválil se premiér s tím, že právě on spolu s maďarským premiérem Viktorem Orbánem prosadili smetení kvót na uprchlíky ze stolu.

Česká politická scéna se ale podle Babiše připravovala na kampaň proti Babišovi, ve které prý figuroval Babišův syn. Odmítl, že by ovlivňoval vyšetřování kauzy, ve které je obviněn ze spáchání dotačního podvodu. „To si fakt někdo myslí, že tady probíhá nějaké ovlivňování? Já jsem s tím panem zástupcem nikdy nemluvil,“ řekl Babiš.

Fotogalerie: - Demisi, Babiši!

Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premié...

Pár slov přidal i na konto sociální demokracie. „Ta část, co nechtěla, aby ČSSD šla do vlády, ale pan předseda Hamáček tu stranu zachránil, ale ta část strany v tom viděla svou příležitost,“ rýpl si do ČSSD. V tom se podobal Miroslavu Kalouskovi, který na tiskové konferenci prohlásil, že ČSSD při hlasování o nedůvěře vládě pravděpodobně hledala své svědomí kdesi na chodbě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

9:52 Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se pořádně rozpálil nad obsahem zábavného pořadu České televize. Ve…