Velmi překvapivý komentář amerického politika ke Krymu

22.08.2016 9:44

Bývalý kandidát na amerického prezidenta Ron Paul ve svém včerejším textu tvrdí, že Západ nese svůj podíl viny na eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Zejména poukazuje na skutečnost, že se Spojené státy podílely na svržení prezidenta Viktora Janukovyče.

Velmi překvapivý komentář amerického politika ke Krymu
Foto: archiv
Popisek: Americký republikánský prezidentský kandidát Ron Paul z Texasu
reklama

„Mainstreamová média hlásí, že Rusko poslalo na hranice s Ukrajinou spoustu vojáků a chystají se k nové invazi. Samotní Rusové tvrdí, že se jim podařilo odhalit ukrajinský sabotážní tým, který se chystal k útokům na infrastrukturu. Ukrajinci se obávají invaze a prezident země Petro Porošenko hovoří v souvislosti s ruskou hrozbou o možném vyhlášení stanného práva. Ačkoli americká média házejí vinu výlučně na Rusko, na současném napětí nese vinu také americká vláda,“ soudí Paul.

„Americká vláda od rozpadu Sovětského svazu opakovaně pomohla na Ukrajině ke změně režimu. Američané byli zapojeni do tzv. oranžové revoluce v roce 2005, kdy byl svržen tehdejší legálně zvolený prezident Viktor Janukovyč, a v roce 2014 se ta samá situace opakovala,“ konstatuje Paul a podíl USA na svržení Janukovyče dokládá zachyceným telefonickým hovorem mezi Victorií Nulandovou z ministerstva zahraničí a americkým velvyslancem na Ukrajině Geoffreyem Pyattem.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Jak Paul píše, Nulandová a Pyatt ve zmíněném rozhovoru probírali, jakou loutku Spojené státy dosadí na pozici premiéra a prezidenta. „Člověk by si myslel, že takové nediplomatické chování vyústí v odchod obou diplomatů z funkce. Bohužel na dnešním ministerstvu zahraničí vám něco takového naopak zajistí povýšení. Hovoří se o tom, že Nulandová by se v případě vítězství Hillary Clintonové mohla stát dokonce ministryní zahraničí a Pyatt by se přesunul na velvyslanectví do Athén,“ uvádí bývalý kandidát na amerického prezidenta.

„Velvyslanec Pyatt se nedokáže kontrolovat. Ve chvílích největšího napětí apeloval na Ukrajinu, aby si vzala Krym zpět. Měli by skutečně naši diplomaté jednat podobným způsobem? Měli by podporovat akce vedoucí k válce?“ podivuje se Paul a poukazuje na referendum, ve kterém se drtivá většina obyvatel vyjádřila pro připojení k Rusku. „Ovšem americká média o referendu nikdy nepíšou, protože jeho výsledky nehrály Washingtonu do karet. Jak arogantně to musí působit na zbytek světa, když si USA vyhrazují právo schvalovat či neschvalovat rozhodnutí občanů učiněné tisíce kilometrů od našich hranic?“

Podle Paula by při řešení konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem měl Západ přestat ponoukat Ukrajinu a přestat dotovat její vládu. „Dále bychom měli přestat organizovat vojenská cvičení NATO na hranicích s Ruskem. Vedle toho bychom měli přikročit k ukončení sankcí a vrátit se zpět k diplomacii. V neposlední řadě bychom se měli přestat snažit neustále měnit režimy v ostatních zemích světa. Je naprosto směšné myslet si, že bychom měli vystavit svět riziku třetí světové války kvůli území, které většina amerických politiků ani není schopna najít na mapě,“ uzavírá Paul.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

20:02 Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

Česko jako „covidová díra Evropy“. Tak naši zemi vykreslila ve svém vysílání globální americká telev…