Velvyslanec Perebyjnis končí. Ale ne sám, poroučí se i muž, který omlouval Banderu

09.07.2022 19:50 | Zprávy
autor: rak

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal hned několik velvyslanců své země. Kromě velvyslanců v Maďarsku, Norsku a v Indii končí také zástupce kyjevské diplomacie v Berlíně Andrij Melnyk, jehož Ukrajina z diplomatické mise stáhla krátce po jeho slovech o Stepanu Banderovi, ale také ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis. Po dotazu novinářů Perebyjnis prozradil, co stojí za jeho koncem.

Velvyslanec Perebyjnis končí. Ale ne sám, poroučí se i muž, který omlouval Banderu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj konec velvyslanců své země v Německu, Maďarsku, Norsku, Česku a Indii blíže nekomentoval, tisková atašé ukrajinské ambasády Tetiana Okopná pro Deník N však uvedla, že jde o „plánovanou výměnu“. 
 
Ještě před zprávou o odvolání pětice ambasadorů se již několik dní proslýchalo o konci velvyslance v Německu Melnyka. Krátce po jeho výroku směrem k Stepanu Banderovi, který sklidil nemalou kritiku v Kyjevě, Berlíně i jinde v zahraničí, informoval německý Focus, že se Melnyk vrátí zpět do Kyjeva již na podzim. 
 
„Bandera nebyl masovým vrahem Židů a Poláků,“ řekl Melnyk v rozhovoru pro server Jung und Naiv, po čemž měla dojít Ukrajincům podle tvrzení Focusu s Melnykem trpělivost.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Emisní povolenky

Také s nimi nesouhlasím a snad zavedeny nebudou. Ale upřímně, co může pro nás jejich nezavedení znamenat? Dost pochybuji, že když je nezavedeme, EU nad tím jen mávne rukou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po přání Trumpovi Macinka přepnul a týral opozici na citlivém místě

10:00 Po přání Trumpovi Macinka přepnul a týral opozici na citlivém místě

Popřát prezidentovi spojenecké země je slušnost. Pokud se vám to nelíbí, běžte si poplakat na ruskou…