Novinářům to řekl po čtvrteční návštěvě Šluknovského výběžku, na kterou přijel společně s norským velvyslancem Jensem Eikaasem.
Dlouhodobé dopady nerovnosti v oblasti bydlení, vzdělávání a příležitostí podle Eisena v USA dobře znají. Na diskusi se starosty se proto pokusil předat některé z amerických zkušeností. „První krok by měly být dotace na projekty zabraňující sociálnímu vyloučení v dlouhodobém horizontu,“ uvedl americký velvyslanec. Vyzdvihnul především oblast bydlení, zaměstnanosti a rovných příležitostí.
Spousta pozitivních kroků podle něj již byla udělána. „Práce v této oblasti nemá v žádné zemi nikdy konce. Pokud nejsou respektována práva jednotlivců a skupin, je tím poškozena celá společnost,“ dodal Eisen.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
OSN , Romové , USA , Šluknovsko
autor: jno, čtk
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
Matěj Gregor a bývalý europoslanec Jan Zahradil rozebírají aktuální hrozby, které podle nich otřásaj…
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska