Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18.02.2020 18:00

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-Adamovou, že bojkotuje snahy předsednictva TOP 09 jednat se Štětinovým hnutím Evropa Společně (ESO). Proti se ale ohradil dlouholetý bývalý předseda topky Miroslav Kalousek s tím, že „neexistuje žádné usnesení, podle kterého by TOP 09 musela jednat právě s ESO“.

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina
reklama

Štětina se prostřednictvím svého hnutí snaží prosadit spojení opozice, což podle něj zástupci TOP 09 bojkotují. „Hnutí Evropa společně (ESO) je stále připraveno jednat s TOP 09 o spojení opozice. Jednat s ESO rozhodlo i předsednictvo TOP 09. Paní předsedkyně Pekarová toto rozhodnutí předsednictva topky bojkotuje,“ napsal Štětina na twitteru a reagoval tak na usnesení, že topka bude spolupracovat se všemi demokratickými hnutími.

 

 

Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek ale Štětinu odkázal do patřičných mezí. „Usnesení, které by ukládalo zástupcům TOP 09 jednat konkrétně s ESO neexistuje,“ uzemnil Štětinu Kalousek.

 

 

Štětina se ale nedal a znovu zopakoval, že jeho nové hnutí je připraveno ke spolupráci. „Vážený pane Kalousku, řekl jste mi dnes telefonem, že existuje usnesení předsednictva TOP 09 o tom, ze topka bude spolupracovat se všemi demokratickými hnutími a dodal jste, že považujete hnutí Evropa společně za demokratické hnutí. My jsme stále připraveni spolupracovat,“ trvá na svém Štětina.

 

 

Štětina to schytal také od mnoha dalších. „Pane Štětino, měl jsem Vás za kvalitního politika, ale proč to řešíte tady a tímto způsobem? Takto to vypadá, že se tímto výkřikem chcete jen zviditelnit a povýšit nad TOP 09?“ reagoval třeba David Krůta.

 

 

Místopředseda TOP 09 Lukáš Otys zase vzkázal, že „o spolupráci s jinými hnutími se předsednictvo baví neustále a diskuze bude pokračovat“. „Není pravda, že předsedkyně cokoliv bojkotuje, prosím nevytrhujte z kontextu informaci z předsednictva, kde jste osobně nebyl,“ dodal s tím, že jde o šíření dezinformace.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…