Věří vám čtvrtina. Lidé nejsou hloupí. Kaliňákův vzkaz si média za rámeček nedají

24.06.2024 14:12 | Monitoring

Slovenský ministr obrany Robert Kaliňák se ostře obul do slovenských médií. Poukázal na průzkum, podle něhož tamním médiím věří jen 25 procent lidí. To podle Kaliňáka znamená, že si 75 procent ostatních občanů zachovalo zdravý rozum. Poté vynadal pravicovým vládám na Slovensku a nakonec nešetřil ani EU.

Věří vám čtvrtina. Lidé nejsou hloupí. Kaliňákův vzkaz si média za rámeček nedají
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem druhé hodiny ranní za novináři vyšel bývalý ministr vnitra Robert Kaliňák

Ministr obrany Slovenské republiky Robert Kaliňák po čase promluvil k veřejnosti v souvislosti s průzkumem o důvěryhodnosti slovenských médií.

„A výsledky byly katastrofální,“ poznamenal Kaliňák na sociální síti Facebook. „Důvěra ve slovenská média je historicky nejnižší. Věří jim jen 25 procent dotázaných. Pro mě je nesmírně důležitá zpráva, že na druhé straně je 75 procent lidí, kteří si zachovali zdravý úsudek. A ještě lepší zpráva je, že toto číslo roste. Takhle to totiž dopadne vždycky, když se média místo informování rozhodnou lidi bombardovat jediným správným názorem, ať už na pandemii nebo na válku. A všechno ostatní označovat za extrém, dezinformaci a nesmysl,“ nechal se slyšet Kaliňák.

„Drahá média, lidé nejsou hloupí a velice rychle pochopili, že obyčejný bloger na YouTube mnohokrát informuje pravdivěji, bez zájmu politiky manipulovat veřejností, jak jsme to měli možnost vidět v posledních letech v režii velkých korporátních médií,“ pokračoval ve slovní kanonádě Kaliňák.

Stav zpravodajství ve Slovenské republice je podle něj zoufalý, protože lidé raději toto zpravodajství ignorují. Proto je Kaliňák rád, že se podařilo přijmout nový zákon o slovenské televizi a rozhlase, který pomůže zajistit to, že zazní ve vysílání všechny názory. Nejen ty názory, které připustí progresivní redaktoři.

Vedle médií věnoval pozornost projektům v Rimavské Sobotě, kde se podařilo na zasedání vlády schválit několik projektů. Ať už pro region, nebo pro celé Slovensko. Vláda se proto podle Kaliňáka snaží dát do pořádku i veřejné finance. „Pravicové vlády zpravidla veřejné finance rozvracejí a my levičáci je krvavě dáváme dohromady, pokud možno bez dopadu na občany.“

Nakonec se Kaliňák obul do Evropské unie.

„Evropská unie udělala za poslední roky mnoho chyb a sešla z cesty míru, prosperity a starosti o kvalitu života občanů. Nesmyslná rozhodnutí zasahující ekonomiky a životy občanů známé jako Green Deal, podezřelé obchody s vakcínami, které se i u nás prošetřují, neúčinné sankce, podpora války, nezodpovědná migrační politika či bezhlavé prosazování duhové ideologie, to všechno jsou věci, s nimiž se budeme muset vypořádat,“ uvedl na konto EU.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Miloš Polák

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Bravo pan Kaliňák, u nás je to stejné. Slušný člověk mainstreamové prestitutce nevěří., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefuki , 24.06.2024 14:41:23

|  23 |  0

Další články z rubriky

Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

18:12 Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 18. července 2024 zúčastnil v Blenheim Palace ve Velké Br…