Veterán, který vystrčil řiť na konvoj NATO, zcela zproštěn! Nepohoršil, vyjádřil názor, napsal orgán. Více holých řití, vyzval občany „pachatel“

27.08.2017 8:00

Veterán z misí v Kosovu a v Kuvajtu Martin Zapletal byl pro většinu české veřejnosti neznámým člověkem. Změnilo se to však v okamžiku, kdy v roce 2016 vystrčil na konvoj NATO projíždějící Českem svůj holý zadek. Hned třikrát. Česká policie proti němu zasáhla a začala prověřovat, zda se veterán nedopustil trestného činu výtržnictví. Bývalý voják má teď v ruce úřední verdikt, který celou kauzu uzavírá.

Veterán, který vystrčil řiť na konvoj NATO, zcela zproštěn! Nepohoršil, vyjádřil názor, napsal orgán. Více holých řití, vyzval občany „pachatel“
Foto: TOP 09
Popisek: Vítání amerického vojenského konvoje

Martin Zapletal na sociální síti Facebook zveřejnil verdikt přestupkové komise ve Vyškově, která konstatovala, že ukázat vojákům holé pozadí není v České republice ani přestupkem. „Na základě zjištěných skutečností dospěla komise k závěru, že skutek, o němž se vede řízení, není přestupkem, a proto se řízení podle ust. § 76 odst. 1, písmene a) přestupkového zákona zastavuje,“ stojí v úředním dokumentu, který má celkem tři strany.

V odůvodnění verdiktu se zájemci mohou dočíst, že veterán vystrčením svého holého zadku na vojáky jen vyjádřil svůj názor, a to je něco, na co má právo už podle Ústavy České republiky. Každý člověk musí dbát jen na to, aby vyjádřením svého názoru nenarušoval práva třetích osob, což se v tomto případě nestalo.

Anketa

Dělá Robert Fico dobře, když chce Slovensko přivést do tvrdého jádra EU?

5%
80%
hlasovalo: 6702 lidí

„Zejména ze svědeckých výpovědí vzal správní orgán za prokázané, že v danou dobu se na místě incidentu nevyskytoval nikdo, koho by uvedené jednání obviněného nějakým způsobem pohoršovalo, pobouřilo... Účastníci se tímto jeho jednáním bavili a pro pobavení ostatních pak toto jednání sdíleli na sociálních sítích. Stojí v dokumentu. Zapletal navíc stál mezi lidmi, kteří smýšleli podobně jako on, ukazovali vojákům oplzlá gesta a vykřikovali vulgární nadávky. Z bezpečné vzdálenosti od konvoje.

Zapletal poděkoval všem lidem, kteří mu v jeho kauze pomohli. Včetně politiků. Vojáky americké armády označil za agresory a okupanty. „Holé řitě jako forma prozatím nenásilného odporu jsou ‚legální‘! A proto! Více holých řití!!! Tímto se veřejně na vědomost dává, že vystrčení holé řitě ve veteránské uniformě proti okupantům agresivních vojsk USA ze dne 28. 5. 2016 není ani trestným činem, ani přestupkem... Jinými slovy, nejedná se o protiprávní jednání!!!“ doplnil.

Odpor proti systému, jak ho vnímá on, má prý smysl.

Fotka uživatele Martin Zapletal.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/21032343_868818106617645_2785448862244426547_n.jpg?oh=063e487127caa49ea18a5449bffe8255&oe=5A1CA99D

Fotka uživatele Martin Zapletal.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady vládnou Piráti. Průs*r v Praze, na který nebylo příliš vidět

6:18 Tady vládnou Piráti. Průs*r v Praze, na který nebylo příliš vidět

Největší ‚projekt‘ Prahy 11 je Areál ledových sportů (ALS). A leccos nasvědčuje tomu, že radnice si …