Víc migrace, zavedení eura, marihuana, vyšší daně. Aktivista: To chci v ČR

28.04.2021 10:00

Zastánce eura a zakladatel spolku, který evropskou měnu tlačí, David Antoš sepsal, co by si v budoucnosti přál, např. legalizaci marihuany, aby úředníci na úřadech uměli anglicky, menší dluh ČR, rychlovlaky, zvýšení výdajů na armádu či pozemkovou daň. A také více migrace, hlavně té ekonomické. Že na to budou potřeba vyšší daně? To mu nevadí. Ale Pirát Tomáš Kapler, který byl hojně kritizován za svou podporu vysoké daně z nemovitosti ho hned varoval, že navrhl něco sprostého. „Všichni chtějí jen slyšet, že se ten rozfrcaný bilion zajistí nějakým záhadným šetřením a novými zdroji,“ povzdechl si.

Víc migrace, zavedení eura, marihuana, vyšší daně. Aktivista: To chci v ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Eurobankovka v detailu
reklama

Parlamentní volby se pomalu ale jistě blíží a řada lidí si od nich slibuje, že se díky nim v ČR změní poměry. Svá přání sepsal David Antoš, jeden ze zakladatelů spolku Pro Euro v srdci Evropy, z.s. Přeje si, bez udání pořadí důležitosti: „Gay manželství, legální trávu, zdanění prostituce, digitalizaci, euro, snížení procenta dluhu k HDP, více novousedlíků, 2 % na obranu (v EU), zákony pro krypto startupy, rychloželeznice, rozšíření divočiny, úřední AJ, pozemkovou daň.“

Anketa

Nosíte venku roušku nebo respirátor?

15%
46%
hlasovalo: 17718 lidí
V souvislosti s těmito návrhy přišla řada připomínek a otázek. Jeden z komentujících se ptal na angličtinu na úřadech: „To jako myslíte, že úřednice ve Starých Křečanech u Rumburka se mnou bude muset komunikovat v angličtině, když ji oslovím anglicky? Kde na to vezmeme kvalifikovanou pracovní sílu?“

Podle Antoše se situace nezlepší, dokud to nebude potřeba. „Jistě by byla třeba různá přechodná období. Ale ptejte se také opačně: Kde má novousedlík, kterého sem potřebujeme přilákat zachránit demografii a ekonomiku, najít ve Starých Křečanech tlumočníka? Kdo ho zaplatí?“ odpověděl.

Ozval se také Pirát Tomáš Kapler, který se nedávno prohlásil za proponenta vysokých daní z nemovitosti, které by platili ti, kdo mají „nadbytečné metry“. „Jestli tříčlenná rodina má 150m² byt a nemůže si dovolit zaplatit daň, tak ať se přestěhuje do menšího a uvolní byt někomu, kdo má velkou rodinu,“ zaznělo např. od Piráta.

U Antoše upozorňoval, že snižovat zároveň úroveň dluhu vůči HDP a stavět rychloželeznice, dávat více peněz na obranu a na chytřejší úředníky jde proti sobě. „To samotná tráva ani pozemky nezaplatí,“ mínil. Antoš odpověděl, že by mu vyšší daně nevadily.

„Tak doufám, že nejsi ani řadový člen nějaké strany, protože návrh na vyšší daně je teď před volbami sprosté slovo a zasloužíte si všichni opovržení. Všichni chtějí jen slyšet, že se ten rozfrcaný bilion zajistí nějakým záhadným šetřením a novými zdroji, které se najednou objeví,“ zmínil Kapler, jak dostal za své úvahy o vyšších daních vynadáno.

Přidaly se i duhové vlaječky, které zřejmě přilákala zmínka o manželství homosexuálů. Lingvistce a eurofederalistce Annie Tůmové byly návrhy Davida Antoše málo a chtěla by ještě eutanazii, možnost třetího pohlaví v občanském průkazu či „možnost změny pohlaví bez povinné sterilizace“. A demokratický socialista Oliver Pospíšil přitakal.

A propagátor eura Antoš také potvrdil, že zmínka o novousedlících znamená podporu migrace, zejména ekonomické a úřední angličtina by byla prospěšná pro lákání cizinců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…