Více než deset tisíc podpisů míří k poslancům! Jde o hazard

16.09.2015 14:18

Pro nelegály pracovat nebudeme. Tuto větu hodlá zítra na pražském Klárově skloňovat ve všech pádech iniciativa Loterie bez hazardu. Ta zastupuje šedesát tisíc lidí, kterým dává práci loterní průmysl. Až polovina z nich může kvůli novele loterního zákona přijít o práci.

Více než deset tisíc podpisů míří k poslancům! Jde o hazard
Foto: pixabay.com
Popisek: Hazard - ilustrační foto
reklama

Jarmila Novotná z iniciativy Loterie bez hazardu si nebere servítky. „Politici nás hodili přes palubu a je jim lhostejný náš osud. Jsme přitom zaměstnanci  jako všichni ostatní.  Legálně pracujeme pro legální firmy, platíme daně. Stát se ovšem rozhodl, že dokoná populistické tažení proti hernám a kasinům a toto legální podnikání zašlape do země, řekla pro ParlamentniListy.cz Jarmila Novotná. 

Ta zároveň varuje, že na místě zavřené herny se ihned objeví takzvané kvízomaty, anebo problémoví hráči ihned zmizí na zcela neregulovaný internet.  „My v žádném případě pro žádné nelegály pracovat nebudeme a žádáme politiky, aby při rozhodování o nových loterních zákonech brali také v potaz naše argumenty,“ doplňuje Novotná.  Zástupci šedesáti tisíc zaměstnanců loterního průmyslu se sejdou na Klárově 17. září ve 13 hodin na poklidném setkání a následně chtějí předat petici předsedovi Poslanecké sněmovny Janu Hamáčkovi a náměstkovi ministra financí Ondřeji Závodskému. Žádosti o přijetí poslali zmíněným osobám zástupci iniciativy Loterie bez hazardu v minulých dnech.

Petici podepsalo více než deset tisíc lidí. Signatáři se chtějí především bránit rozmachu nelegálního hazardu, před fatálními dopady na zaměstnanost a také varují před poklesem příjmů do veřejných rozpočtů. A zejména před eskalací problémů s hazardním hraním v České republice.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Josef Petrů

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dobrovolníci STAN rozdávali na vesnicích noviny. Potili se, smáli. Humor zmizel, když slyšeli reakce lidí. Tohle nevypadá dobře, to vážně smrdí prů*erem

4:43 Dobrovolníci STAN rozdávali na vesnicích noviny. Potili se, smáli. Humor zmizel, když slyšeli reakce lidí. Tohle nevypadá dobře, to vážně smrdí prů*erem

Ačkoli se všechny české výzkumné agentury shodnou na tom, že koalice STAN a Pirátů je budoucím vítěz…